359. Mattheus Josephus Lau

Mattheus Josephus Lau
(De Rijp 1889 – Maastricht 1958)
Still life
Monogrammed and dated 26 l.m.
Oil on canvas, 60.5 x 60.4 cm
Provenance:
Collection A. Vecht, Amsterdam

Taxatie
€ 800 - 1.200