Jochen Sachse
(Bautzen 1930 – Reinbek 2013)
Schiffsportrait der Otto Hahn
Signed and dated 1964 l.r.
Gouache on paper, 50.3 x 72.8 cm
Provenance:
Private collection, the Netherlands

Taxatie
€ 3.000 - 4.000