Giovanni (Gian) Domenico Valentino
(Rome 1639 – ? 1715)
Kitchen interior
Monogrammed on pot u.r.
Oil on canvas, 36.1 x 47.1 cm
Provenance:
– C.P.A. & G.R. Castendijk, Rotterdam (1997) (incl. copy of invoice)
– Private collection, The Netherlands

Taxatie
€ 800 - 1.200
€ 700