161. Jean Dufy

Jean Dufy
(Le Havre 1888 – Boussay 1964)
Vue portuaire
Signed lower right
Gouache on paper, 49 x 61.6 cm
Provenance:
– Auction Campo & Campo, April 24, 2007, lot 76
- Private collection, the Netherlands

€ 8.000 - 12.000
Hammer amount
€ 10.000