14. Giovanni (Gian) Domenico Valentino

Giovanni (Gian) Domenico Valentino
(Rome 1639 – ? 1715)
Kitchen interior
Monogrammed on pot ur
Oil on canvas, 36.1 x 47.1 cm
Provenance:
– CPA & GR Castendijk, Rotterdam (1997) (incl. copy of invoice)
– Private collection, The Netherlands

€ 800 - 1.200
Hammer amount
€ 700