55. Floris Arntzenius

Floris Arntzenius
(Surabaya 1864 – The Hague 1925)
Bustle in the Spuistraat, The Hague
Signed ll
Watercolor and gouache on paper, 26.3 x 18.6 cm
Provenance:
Private collection, The Netherlands

€ 8.000 - 12.000
Hammer amount
€ 24.000