76. Dirk Filarski

Dirk Filarski
(1885-1964)
Near Menton (1950s)
Signed lower right
Gouache on paper, 68.2 x 58.3 cm
Provenance:
Collection DHW Filarski (the artist), thence by descent

€ 600 - 1.000
Hammer amount
€ 550