506 – Old Masters to Modernists

Datum 25 november 2018

Met trots presenteren wij u hierbij de catalogus van onze aankomende veiling, variërend van Oude Meesters tot Indonesische Modernisten.
Het oudste werk, lot 2, bestaat uit twee beschilderde vurenhouten panelen uit de 16e eeuw, voorstellende Sint Sabastiaan en Sint Gregorius de Grote, duidelijk herkenbaar aan hun attributen en uitzonderlijk door de nog aanwezige polychromie. Taxatie voor beide werken samen € 4.000 – 6.000.
Indrukwekkend is het grootformaat doek toegeschreven aan Antonie Leemans (1630/1631-1671/1673), dat een jager met zijn drie honden en jachtgerei toont. Kenmerkend zijn niet alleen de gestileerde hondenkoppen, maar ook de afgebeelde weitas en jachthoorn die onlosmakelijk met het oeuvre van Leemans verweven zijn. Taxatie voor lot 10 € 5.000 – 8.000.
Van de hand van Hans Bollongier (1598/1602-1672/1675), ook een belangrijke naam in deze veiling, is het Bloemstilleven op stenen plint. In dit schilderij bewijst hij zijn kundigheid aan het weergeven van de natuur, te zien in de afgebeelde bloemen en rups. Taxatie voor lot 14 € 12.000 – 18.000. Van dezelfde verfijning is het herenportret van de hand van Nicolaes Maes (1634-1693), dat gedateerd kan worden omstreeks 1675. De afgebeelde betreft hoogstwaarschijnlijk de belangrijke anatoom, zoöloog en botanicus Frederik Ruysch (1638-1731), die zich reeds eerder liet vastleggen door Maes. Taxatie voor lot 16 € 4.000 – 6.000.

Ook zijn er diverse landschappen opgenomen in deze veiling, waarvan twee door Cornelis Lieste (1817-1861). Lot 29, Sunlit landscape, heeft altijd veel indruk gemaakt, gezien de uitgebreide lijst van tentoonstellingen en literatuurverwijzingen. In dit panoramische landschap heeft Lieste voor zeer intense kleuren gekozen, hetgeen resulteert in een magisch daglicht. Taxatie € 10.000 – 20.000.
Een verwant romantisch landschap is van de hand van Frederik Marinus Kruseman (1816-1882) en opgenomen onder lot 34. Deze Haarlemse kunstenaar, telg uit een schildersfamilie, leerde het vak van belangrijke leermeesters, waarvan Barend Cornelis Koekkoek (1803-1862) doorslaggevend was voor zijn dromerige penseelstreek. Dit werk stamt uit zijn meest succesvolle periode, waarvan critici bevestigen dat hij in die tijd zijn leermeester Koekkoek zelfs wist te overtreffen. Taxatie € 20.000 – 25.000.

Daarnaast worden diverse stadsgezichten aangeboden, waarvan de twee gecombineerde schilderijen door Adrianus Eversen (1818-1897) onder lot 62 meteen in het oog springen. Villagers by a savings bank en A view of a town with figures on a square stammen uit 1853 en complementeren elkaar qua compositie en kleurtoets. Taxatie voor beide werken samen € 15.000 – 25.000.

Van latere datum zijn diverse schilderijen van naakten, waaronder Seated nude with stole door Jan Sluijters (1881-1957) dat onder lot 103 is opgenomen. Het aantrekkelijke model is slechts schaars gekleed en neergezet met de voor Sluijters zo kenmerkende vlotte penseelstreken in helle kleuren. Taxatie € 40.000 – 60.000.

Een speciaal katern in deze catalogus is gewijd aan Isaac Israels (1865-1934) en bevat maar liefst zes schilderijen en een pastel van zijn hand. Deze collectie bewijst de veelzijdigheid van deze geliefde kunstenaar, aangezien de onderwerpen variëren van zelfportret, naakt, interieur, telefonistes, militair tot mannequin. Het topstuk betreft echter de Javanese princess, welke hij tijdens zijn verblijf in Indonesië vervaardigde en één van de mooiste prinsessen verbeeldt. Taxatie voor het cover lot 117 bedraagt € 100.000 – 150.000.

De veiling zal worden afgesloten met een selectie Indonesische en Balinese kunstwerken van onder anderen Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Willem van der Does (1889-1966), Rudolf Bonnet (1895-1978), Arie Smit (1916-2016) en Hendra Gunawan (1918-1983). Van laatstgenoemde wordt u een zeldzaam werk uit de vroege jaren 1940 aangeboden dat de Village life verbeeldt met vele figuren in een knoestig landschap. Dit werk, dat door familie van de huidige eigenaar rechtstreeks van de kunstenaar werd verkregen, heeft een taxatie van € 20.000 – 30.000.

Uiteraard is het bovenstaande slechts een greep uit het gehele aanbod. Wij nodigen u dan ook uit de online catalogus hier te bekijken.

Wij hopen u te mogen verwelkomen op kijkdagen en veiling!

Wij attenderen wij u hier graag op de verschillende mogelijkheden van deelname aan de veiling, ook indien u niet aanwezig kunt zijn.

Eventuele gebreken of restauraties van de aangeboden lots staan niet beschreven. Indien u meer informatie wenst over de staat van een kunstwerk, verzoeken wij u contact met ons op te nemen of een conditierapport aan te vragen.

Deze veiling is gesloten.

73
Jan Jacob Spohler
Dutch river landscape with travellers and fishermen near a mill

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat -

74
Piet Schipperus
Kortekade, Rotterdam (c. 1860-1870)

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

75
Anton L. Koster
Tulip fields

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 800

76
Willem Roelofs
Pres d'Abcoude - (le clocher du village dans le fond)

Taxatie € 2.000 - 4.000

Resultaat € 3.000

77
Willem Roelofs
Dutch polder landscape with cows grazing near a windmill

Taxatie € 3.500 - 4.500

Resultaat € 3.800

78
Simon van den Berg
Cattle in a polder landscape

Taxatie € 1.500 - 2.500

Resultaat -

79
Willem G.F. Jansen
Logging wheels on a country road

Taxatie € 1.000 - 2.000

Resultaat € 950

80
Jan Hillebrand Wijsmuller
The dunes at sunset

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 850

81
Paul Joseph Constantin Gabriël
Farm in a heather landscape

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

82
Jan Hillebrand Wijsmuller
River landscape in autumn

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 700

83
Suze Robertson
Yellow roses in a bowl

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat -

84
Philip Sadée
Les Saurissières (Herring smokers) (Panel from the famous Mesdag studio doors)

Taxatie € 3.500 - 4.500

Resultaat € 3.200

85
Bernardus Johannes Blommers
Fisherman's wife

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 800

86
Hobbe Smith
Fisherman

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 1.300

87
Jhr. Joan Frans Berg
Op den uitkijk (On watch)

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 900

88
Hendrik Willem Mesdag
Scheveningen, vissersschepen voor de kust

Taxatie € 10.000 - 20.000

Resultaat € 16.000

89
Jacobus Cornelis Wynand (Ko) Cossaar
Lower Regent Street, London

Taxatie € 3.000 - 5.000

Resultaat € 3.200

90
Germ de Jong
Koffiehuisjes Amsterdam, 1912

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 550

91
Franciscus Lodewijk van Gulik
View of the Grote Markt with the statue of Erasmus

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat -

92
Maria Henri Mackenzie
Prinsengracht, Amsterdam

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 1.000

93
Adriaan Lubbers
Binnenhaven, New York

Taxatie € 3.000 - 5.000

Resultaat € 3.500

94
Gerard Delfgaauw
Rotterdam Harbour

Taxatie € 2.000 - 4.000

Resultaat € 2.000

95
Evert Moll
Activity at the harbour, Rotterdam

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 750

96
Germ de Jong
Hommage à Van Gogh

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 850

97
Freek van den Berg
A summer bouquet

Taxatie € 2.000 - 4.000

Resultaat -

98
Jan Wiegers
Three quinces and a jug

Taxatie € 2.000 - 4.000

Resultaat € 2.200

99
Dirk Filarski
Bloemen (c. 1919-1924)

Taxatie € 1.200 - 1.800

Resultaat € 1.600

100
Harrie Kuyten
Farmhouse with haystacks

Taxatie € 1.200 - 1.800

Resultaat € 1.200

101
Herbert Fiedler
Landschap, Laren

Taxatie € 1.000 - 2.000

Resultaat € 1.000

102
Jan Sluijters
The lovers (1935)

Taxatie € 2.000 - 3.000

Resultaat € 1.200

103
Jan Sluijters
Seated nude with stole

Taxatie € 40.000 - 60.000

Resultaat € 26.227

104
Willem Dooijewaard
Nude in front of mirror

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 800

105
Frits Schiller
Reclining nude

Taxatie € 4.000 - 6.000

Resultaat € 3.901

106
Philippe Swyncop
Spanish beauty

Taxatie € 1.200 - 1.800

Resultaat € 1.100

107
Cor Noltee
Winter in Rotterdam

Taxatie € 1.000 - 2.000

Resultaat € 2.200

108
Henri Pieck
Duo

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 550