Datum 4 november 2018

FILM: Lot 40

Naast diverse keramieken objecten, bevat deze sectie ook twee exceptionele sculpturen. De eerste, lot 17, betreft een belangrijke en zeer zeldzame gouden Xiongu versiering van een hoofddeksel in de vorm van een mythologisch wezen, daterend uit de Chinese Periode van Strijdende Staten (5e-3e eeuw v.Chr.). Deze is uitgevoerd in de vorm van een hert met een bijzonder krullend gewei eindigend in vogelkoppen, waarvan een vergelijkbaar exemplaar zich bevindt in de collectie van het Historisch Museum Shaanxi. Dit luxe object werd hoogstwaarschijnlijk geproduceerd door Chinese ambachtslieden voor de Skythen of Ukok, nomaden die aan de Noordwestelijk grens leefden. Taxatie € 50.000 – 75.000.
Het cover lot van deze catalogus betreft een belangrijk Chinees verguld bronzen tijger, daterend van de Periode van de Strijdende Staten of de vroege Han dynastie. Ondanks het feit dat de functie van dit object nog onder discussie staat, vermoed men dat deze werden gebruikt in de tombes als gewicht voor lijkwaden. Vergelijkbare objecten komen slechts zelden op de markt, taxatie voor deze is € 70.000 – 90.000.

FILM: HIGHLIGHTS OF THE COLLECTION – Een interview met Drs. Koos de Jong

Lot 78 betreft een Chinese Transition blauwwitte kom afkomstig uit de 17e eeuw en is gedecoreerd met een paviljoen in een rivierlandschap, figuren, huizen en bloemen. Met een diameter van ruim 35 cm en de verfijnde decoratie is dit een buitengewoon aantrekkelijk object. Taxatie € 3.000 – 5.000.
Meer dan een eeuw jonger, is de blauwwitte kom versierd met de veel gezochte decoratie van dansende en musicerende jongens, daterend van de Yongzheng periode. Taxatie voor lot 110 is € 3.000 – 5.000.
Lot 198 komt uit de latere Guangxu periode en is een echte eye-catcher door de diepblauwe glazuur en het verguldsel in de vorm van een draak en vlammende parel. Afkomstig uit een Italiaanse privé collectie, wordt deze u nu aangeboden met een taxatie van € 8.000 – 12.000.

Ook bevat deze catalogus de collectie Japanse rolschilderingen van de gerenommeerde papier restaurator Peter Poldervaart. Lot 259 bestaat uit vier Japanse kamerscherm schilderingen met voorstellingen van geleerden in een bergachtig rivierlandschap door Soga Shohaku (1730-1781). Deze vier waren ooit eigendom van de wereldberoemde architect Frank Lloyd Wright, die reeds sinds het begin van de 20ste eeuw Japanse schermen in zijn interieurontwerpen gebruikte. Taxatie € 4.000 – 8.000.

Na de overige Japanse objecten, sluit de catalogus af met een selectie van culturele objecten afkomstig uit Tibet, Birma, Nepal, Thailand en India. Het laatste lot bestaat uit een uitzonderlijke Indiase bronzen figuur van Vishnu, daterend van de 18e of 19e eeuw. Met een hoogte van meer dan 50 cm en een indrukwekkende herkomst, wordt dit lot 339 u aangeboden met een taxatie van € 2.500 – 3.500.

326
A Tibetan part-gilt metal oracle crown
The crown consisting of a low alloy band embossed with five skulls set amongst foliate, the inside with brocade filling and supporting five large skulls, each topped with a separate embossed ornament, with turquoise and coral.

Taxatie € 500 - 800

327
A Mongolian metal, bronze en leather ornament
The low alloy and brass hook-shaped ornament set to its front with turquoise and red coral beads, attached to a leather strap decorated with a pair of coins and a silver coloured metal medallion.

Taxatie € 500 - 800

328
A Burmese Mandalay-style bronze figure of Buddha
The figure is shown seated in vajrasana, his right hand in bhumisparsamudra, his left resting in his lap, wearing long robes, with a serene expression on his face below the tightly curled hair.

Taxatie € 400 - 600

Resultaat € 400

329
The figure is shown seated in vajrasana on a pedestal base, his right hand in bhumisparsamudra, his left resting in his lap, wearing long robes, with a serene expression on his face below the tightly curled hair.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 800

330
The figure is shown seated in vajrasana seated on a pedestal base, his right hand in bhumisparsamudra, his left resting in his lap, wearing long robes, with a serene expression on his face below the tightly curled hair, traces of red pigment on his lips.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 900

331
A Burmese Mandalay-style lacquered wood figure of Buddha
Carved in standing position wearing long robes decorated at the hems with glass beads, wearing a benevolent expression.

Taxatie € 500 - 700

332
An exceptionally large Tibetan bronze vajra
The diamond sceptre cast with a central globular-pressed knob flanked to each side by a lotus petal band supporting four Makara-heads, each issuing a curved prong around a central rod.

Taxatie € 2.000 - 4.000

333
A large gilt and polychrome bronze figure of a tantric deity
The godly figure in pratyalidhasana on a gnarling tiger standing on a man and a naked woman, over a lotus base, in his hands a vajra and a phurbu and wearing an elaborately engraved skirt, the head wrathful in expression, showing bared fangs and bulging e

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 950

334
The magnificent deity strides in pratyalidhasana on animals and figures over a lotus base and is flanked by his consort. In his hands he holds a curved knife pressed to a skull cup. He wears a skirt adorned with various jewellery, snakes, streaming ribbon

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.000

335
A Thai gilt-bronze figure of Buddha Muchalinda
Seated in cross-legged position with his hands, Dhyanamudra, folded in his lap on the coiled naga rising to a seven-headed hood behind him.

Taxatie € 500 - 800

336
Three Thai Ratnakosin-style gilt-bronze figures of Buddha
Each standing on a stepped plinth, their hands in various mudra's, their faces with serene expressions and wearing elaborate dress and jewellery.

Taxatie € 700 - 900

337
A group of three Gandhara schist architectural elements
Comprising one frieze depicting two rows of figures, the lower row flanked by columns; one depicting a deity holding a female figure with long hair and dress, on perspex stand, and one depicting a female figure with basket filled with fruits, on perspex s

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 600

338
A collection of buff and red terracotta Chandraketugarh fragments
Comprising a female head, chariot, animal deity, large fragment of a goddess and several other figures.

Taxatie € 800 - 1.200

339
An Indian bronze figure of Vishnu
Standing in samabhanga on a lotus base placed on a square pedestal, his principle hands in abhayamudra and resting on the club, both secondary hands holding cakra and sankha, wearing pleated dhoti, bejewelled, his face displaying a serene expression with

Taxatie € 2.500 - 3.500