493 – The Asian Art Sale

1 juli 2017

Verzamelaars en liefhebbers van Aziatica mogen deze veiling niet missen. De 213 lots beslaan onder meer porselein en aardewerk, maar ook gebruiksvoorwerpen, meubels, kleding, kunstwerken en andere verzamelobjecten.

De catalogus start met een selectie van blauwwit porselein, waarvan lot 5 meteen in het oog springt. Deze grootformaat ‘Kraak porseleinen’ schotel, met een diameter van bijna 50 cm, is versierd met vogels, pioenrozen en antiquiteiten in de voor de Wanli periode zo herkenbare vlakverdeling. Taxatie € 2.000 – 3.000.
De cover wordt gesierd door lot 8, een prachtige klapmutskom die beschilderd is met weiqi spelers en een qin muzikant. Taxatie € 3.000 – 4.000. Eveneens uit de Kangxi periode dateert lot 26, een baluster dekselvaas, rijkelijk gedecoreerd met lotus, pioenrozen, chrysanten en prunus. Met een hoogte van 56 cm wordt deze u zeer aantrekkelijk aangeboden voor € 4.000 – 6.000.

Onder het famille rose porselein treft men een bijzondere Bajixiang wierookbrander aan. Dit lot 51 heeft een voorstelling van lotusbloemen en vleermuizen op een gele achtergrond. De binnenzijde is bedekt met turquoise glazuur. Taxatie € 5.000 – 8.000.
Lot 55 valt op door de uitbundige decoratie in blauwwit en famille rose, wat dit bord tot een waar kunstwerk verheft. Taxatie € 4.000 – 6.000.
Tot een van de hoogtepunten in deze veiling behoort lot 60. Deze Chinese koraal-gegronde kom heeft een weelderige bloemcompositie op een koraalrode achtergrond. De taxatie voor dit zeldzame object is € 7.000 – 9.000.

In de collectie Yixing bevinden zich, naast vele theepotten, twee prachtige 18e eeuwse theebussen met deksels onder lot 77. Het stel is gedecoreerd met draken met de vlammende parel tussen wolken op elke zijde en heeft een verwachte veilingopbrengst van € 5.000 – 7.000.

Zeer gezocht door verzamelaars en interior decorators zijn lot 95 en 96. De 19e eeuwse blauwzijden mantels zijn beide zeer minutieus voorzien van uitbundige borduursels. Taxatie € 800 – 1.200 en € 600 – 800.
Opvallend is de grillig gevormde Chinese ‘scholar’s rock’ wortel, met een hoogte van 86 cm. Dit decoratieve object wordt u aangeboden onder lot 98 met een taxatie van € 800 – 1.200. Van zeer bijzonder hout gemaakt is lot 107, een grote hongmu kalligrafeertafel met diep honingkleurig patina. Doordat deze afkomstig is uit de Qing-dynastie en zeer goed bewaard is gebleven, behoort dit tot een waar collector’s item. Taxatie € 6.500 – 8.500. In deze sectie van de veiling bevinden zich overigens verschillende meubels, waaronder de 18e eeuwse vitrinekast, zeer geschikt voor het uitstallen van uw porseleincollectie. Dit lot 115 heeft een taxatie van € 2.500 – 3.500.

Ook Japans porselein is vertegenwoordigd, onder meer door lot 135, een prachtige Arita blauwwitte ‘Van Frytom’ schotel. De afbeelding is geschilderd naar een Delfts blauw origineel in de manier van Frederik van Frytom. Het hier afgebeelde patroon staat ook bekend als ‘Scheveningen’ of ‘Deshima’: men speculeert nog altijd over de oorsprong van het hier afgebeelde vissersdorp. Taxatie € 2.000 – 3.000.
Indrukwekkend zijn de twee Japanse harnassen uit de Edo periode, beide bestaan uit diverse onderdelen. Bij lot 152 ontvangt u ook de originele dozen met familiewapen, welke meestal ontbreken. Taxatie € 12.000 – 18.000.

Speciale aandacht verdienen twee Chinese bronzen wijnvaten, beide afkomstig uit de Han-dynastie. Een plat ovaal exemplaar, lot 163, is getaxeerd op € 4.000 – 6.000 en een balustervormige, lot 166, op € 6.000 – 8.000.

De collectie beelden bevat lot 179, een ander hoogtepunt uit deze veiling. Dit aardewerken gezadeld paard uit de Oostelijke Wei-dynastie is bijzonder goed geproportioneerd en verrijkt met veel details. Taxatie voor deze € 10.000 – 15.000.

Boeddha beelden mogen uiteraard in deze veiling niet ontbreken. Zo bieden wij u een Noord-Indiaas stenen fragment van een stele met Boeddha Vairocana aan uit de 11e-12e eeuw. Dit lot 182 stelt een gezeten Boeddha voor handen gevouwen en heeft een verwachte opbrengst van € 5.000 – 7.000.
Een Gandhara stucco hoofd van Boeddha Shakyamuni uit de 4e-5e eeuw is prachtig uitgewerkt met geloken ogen en krullend haar. Dit lot 183 met een uiterst serene uitstraling heeft een taxatie van € 5.000 – 7.000.
Lot 197, een bijzonder Nepalees beeld uit de 17e-18e eeuw, stelt de godheid Tara voor. De bronzen verbeelding met een gezicht met het derde oog en een rijk gedecoreerde tiara staat getaxeerd € 4.000 – 5.000.

De veiling wordt afgesloten met enkele schilderijen en werken op papier. Het laatste lot 213 betreft een Portret van een Balinese man door Rudolf Bonnet. Deze intrigerende pasteltekening uit 1955 wordt u aangeboden met een taxatie van € 5.000 – 8.000.

A Chinese blue and white dish
Decorated with petal-shaped panels with chrysanthemum, peony and prunus.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 800

A Chinese blue and white dish
Decorated with a warrior and his fiancee in a fenced garden near a pavilion with a scholar.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 600

A collection of Chinese blue and white porcelain
Comprising a set of three 'chilong' bowls; a plate and a tea bowl decorated with flowers; and four various small vases.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 600

A Chinese blue and white dish and two blue and white ‘kraak porselein’ bowls
The dish decorated with two Buddhist lions amongst flower branches, the rim with flowers reserved in white; the 'kraak porselein' bowls each variously decorated with a bird and an insect on rockwork surrounded by antiquities and peach.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 750

A large Chinese blue and white ‘Kraak porseleinen’ dish
Decorated with a star-shaped cartouche enclosing birds on rockwork with peony, surrounded by panels with antiquities, peach and jewels.

Taxatie € 2.000 - 3.000

Resultaat € 2.200

A pair of deep Chinese blue and white plates
Both decorated with a monk holding a lotus in his hand and a boy with a flower-vase, below a pair of phoenixes. Marked with lingzhi fungus marks.

Taxatie € 2.000 - 4.000

Resultaat € 2.800

Three Chinese blue and white serving dishes
Two octagonal dishes variously decorated with pagoda's in a river-landscape and an oval dish with hunting dogs.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 500

A Chinese blue and white bowl
Decorated with a continuous landscape with a qin musician, weiqi players and figures admiring a scroll.

Taxatie € 3.000 - 4.000

Resultaat € 6.500

A Chinese blue and white jardinière
Decorated in Kangxi-style with figures and dwellings in a continuous mountainous river landscape.

Taxatie € 1.500 - 2.000

A Chinese blue and white chamber pot
The circular pot decorated with pine-trees and peonies in a garden landscape, the rim modelled with a handle.

Taxatie € 700 - 900

A Chinese Canton blue and white octagonal soup-tureen, cover and stand for the American market
Decorated with panels of pagoda's in an extensive river-landscape with boar's head handles.

Taxatie € 800 - 1.200

A Chinese blue and white bowl
Decorated in the Kangxi style with scholars in a continuous landscape that study a painting, play a musical instrument and play go, the interior with a small pine tree in a jardinière. With apocryphal Chengua mark.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.400

A Chinese blue and white ‘phoenix’ dish
Decorated with two confronting phoenix amongst cloud scrolls, the reverse side with similar decoration. With apocryphal Daoguang mark.

Taxatie € 2.000 - 4.000

A Chinese blue and white and powder-blue baluster vase
Decorated with panels enclosing figures, the flared neck with panels of birds and flowers, on a powder-blue ground.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.300

A Chinese blue and white bottle vase
The bulbous lower section decorated in Kangxi style with two panels enclosing river landscapes, separated by phoenixes, the tall, wide neck with various decorative bands.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.000

A Chinese blue and white square bottle
The sides decorated with panels of flowers.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 800

The sides decorated with panels of cranes and flowers.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 400

A Chinese blue and white vase
Decorated with a dignitary seated on a terrace in a garden landscape with two boys, the shoulder with a band of ruyi.

Taxatie € 1.500 - 2.000

A Chinese blue and white mocca-pot with cover
The conical sides decorated with lotus and bamboo.

Taxatie € 500 - 700

Resultaat € 480

Two Chinese blue and white openworked bowls
Both decorated with floral panels, on an openworked ground.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 2.400

A pair of Chinese blue and white bowls
Each decorated with leaf-shaped panels enclosing peony, chrysanthemum and prunus, the interior with a medallion of peony in a rockwork garden.

Taxatie € 2.000 - 2.500

Resultaat € 4.800

A Chinese blue and white and celadon vase
Decorated with three Buddhist lions and a brocade ball on a sea-green celadon ground, the wide neck with two double lion handles.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 480

A Chinese blue and white ‘lotus’ vase and cover
The baluster sides decorated with a dense lotus scroll. With apocryphal Kangxi mark.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 850

Two Chinese blue and white double-gourd vases
One vase decorated with chrysanthemum, lotus and peony, the other with butterflies and ruyi amongst stylised foliage.

Taxatie € 500 - 700

A Chinese blue and white kendi
The bulbous body ribbed and decorated with lotus and chrysanthemum, the shoulder and neck painted with bamboo and prunus.

Taxatie € 500 - 700

Resultaat € 480

A Chinese blue and white baluster vase and cover
Decorated with panels enclosing lotus, peony, chrysanthemum and prunus, the shoulder and foot with a ruyi-shaped band with lotus.

Taxatie € 4.000 - 6.000

A Chinese famille rose ‘Ten views on Jiangxi province’ bowl
One side decorated with boats in a river landscape near a temple complex consisting of multiple islets, the other side with inscription and seal. Apocryphal Daoguang mark.

Taxatie € 3.000 - 6.000

A Chinese blue and white plate and two famille rose plates
The blue and white plate decorated with elegant ladies and peonies, mounted with a later 19th century Dutch second alloy silver handle. Apocryphal Chenghua mark; an octagonal famille rose plate decorated with lotus and sanduo; and a famille rose plate dec

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 600

A Chinese famille rose teapot and cover, three teabowls and a saucer
The teapot decorated with figures in a continuous garden, the bowls and saucer with spotted dear in a garden with lingzhi.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.100

A set of three Chinese blue and white vases and covers and a rouleau vase
Decorated with various birds and insects amongst lotus, peony, chrysanthemum and prunus, each with apocryphal Kangxi mark; together with a smaller vase decorated with flowers.

Taxatie € 600 - 800

A set of six Chinese blue and white teabowls and saucers
Each modelled with ribbed sides and decorated with chrysanthemum scrolls, each marked with a hare.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 650

A pair of Chinese famille rose bowls
Each decorated with a flying bird and a bird on a flowering branch.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.800

A Chinese pear-shaped famille rose teapot and cover
Applied with flowering branches, the handle and spout covered in a purple glaze.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 550

A Chinese powder-blue bowl and cover
Decorated with floral motifs in two reserved panels, the sides with two handles and the cover with two fan-shaped reserved panels.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

A Chinese blue and white brush pot, bitong
Decorated with a continuous scene of fishing boats at a riverbank, the upper part with a calligraphy, signed and with seal mark.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 700

A pair of Chinese famille rose ‘cockerel’ teapots and covers
Each decorated on both sides with two cockerels in a garden with peony, the base modelled with vine, the covers shaped as flower-heads.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 2.800