471 – The Christmas Sale

14 december 2015

Het seizoen zal feestelijk worden afgesloten met deze zeer gevarieerde veiling, bestaande uit maar liefst 393 lots. De catalogus leidt u van zilveren objecten naar juwelen, klokken, spiegels, meubels, porselein, aardewerk, aziatica en een zeer uitgebreid aanbod schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek.
Diverse vooraanstaande particuliere collecties zijn opgenomen, maar ook werken afkomstig van de bedrijfscollectie Koninklijke Douwe Egberts.

Wij nodigen u uit de online catalogus hier te bekijken en hopen u te mogen verwelkomen op kijkdagen en veiling!

Mocht u de veiling niet bij kunnen wonen, dan attenderen wij u hier graag op de overige mogelijkheden van deelname aan de veiling.

Eventuele gebreken of restauraties van de aangeboden lots staan niet beschreven. Indien u meer informatie wenst over de staat van een object, verzoeken wij u contact met ons op te nemen of een conditierapport aan te vragen.

Uitleg over alle manieren van bieden vindt u op deze pagina

MAATREGELEN VOOR HET BEZOEKEN VAN AAG
  • Het dragen van een mondkapje is verplicht tijdens uw bezoek aan AAG.
  • Wij verzoeken u te allen tijde 1,5 meter afstand te behouden tot de andere bezoekers.
  • Heeft u verkoudheidsklachten, zoals neusverkoudheid, loopneus, keelpijn, lichte hoest of verhoging: blijf thuis. Dit is tevens van toepassing indien één van uw huisgenoten de hiervoor genoemde symptomen heeft.
  • Gelieve AAG te bezoeken met een maximum van 2 personen per huishouden.
  • AAG ontvangt een maximaal aantal bezoekers; bij grote drukte bestaat de mogelijkheid dat u moet wachten.
VEILING BIJWONEN OP AFSPRAAK

Indien u de veiling wenst bij te wonen, dient u hiervoor per e-mail een toegangsbewijs aan te vragen: info@veilinghuisaag.com

1. A silver biscuit box
Plain body, hinged lid, with edging.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 850

2. An oval silver tobacco pot with lid on fixed stand
Openwork rim, edging, grip in the form of a recumbent lion, four ball feet. On the underside the inscription Hulde/van de/Achtbaare Loge/LA PAIX./te Amsterdam./aan Haaren/Achtbaaren Meester/CHRISTIAAN HAGEN./den 26. maart 1819.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 500

3. An oval silver bonbonière
Openwork hinged lid, the basket with beaded rim.

Taxatie € 1.000 - € 1.500

Hamerbedrag € 1.000

4. An oval rococo sauce boat
The bowl twisted, the stand outlined.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 400

5. A silver pastry basket with hinged handle
Boat-shaped model, exterior of rim and handle with edging.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 700

6. A silver George III bread basket
Hinged lid, the basket twisted and openwork with stars and stylised flowers.

Taxatie € 1.200 - € 1.800

Hamerbedrag € 700

7. A pair of silver George III bonbonières
Openwork hinged lids, in the bottom a crest.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 550

8. A boat-shaped, openwork silver bread basket
Handles in the form of a ringed lion's mask.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 450

9. A silver rococo pipe brazier
With cast oak branches, red copper liner, black lacquered wooden stand.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 650

10. A small model silver monteith
Openwork rim, handles with floral ornament. Oval mahogany stand on four bone feet.

Taxatie € 1.200 - € 1.800

Hamerbedrag € 800

11. A silver beaker
With a pattern of rising scales. On three ball feet.

Taxatie € 700 - € 1.000

Hamerbedrag € 550

12. A silver George III bottle coaster
Openwork and engraved with a garland. With mahogany bottom. On three claw feet.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 350

13. A gilt silver memorial spoon
On the reverse side of the bowl the inscription AS/ANNO 1672. The stem crowned by a marksman with large hat.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 300

14. A silver fish scoop
The scoop openwork in the form of three fish, the stem crowned by a cast rococo ornament.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 450

15. A silver porridge spoon
Single 'lof'.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 600

16. Two silver serving spoons
The first with inscription J*B/1782. Both with double 'lof'.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 1.100

17. A silver soup spoon, a silver fish scoop and two silver cake servers
One handle ivory, one carnelian, and one black handle.

Taxatie € 700 - € 1.000

18. A silver rococo scoop
The scoop openwork in the form of a decorative vase on a plinth. The handle with C-scrolls.

Taxatie € 1.200 - € 1.800

19. A set of six table knives with silver pistol handles
Five by C. Hilberts one by N. Verhaer.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 700

20. A set of nine dessert knives with pistol handles and a pair of meat forks with silver pistol handles
Second grade silver, approx. gross weight 560 grams

Taxatie € 700 - € 1.000

Hamerbedrag € 1.000

21. Six sets of smooth model silver cutlery
Model 'Haags lof'.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 700

22. Six sets of smooth model silver dessert cutlery
Single 'lof'.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 750

23. A set of four silver forks and six spoons, six silver sets of cutlery, and a silver fork and three various silver spoons
First set with 'double lof'. The cutlery set with 'single lof'.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 480

24. A canteen with silver cutlery
Comprising six sets of cutlery, six sets of dessert cutlery, six table knives, six dessert knives, six fruit knives, a meat fork, a gravy spoon, a potato spoon and a vegetable spoon, a rice spoon. Together with five silvered Gero dessert spoons.

Taxatie € 900 - € 1.200

Hamerbedrag € 1.200