463 – The Summer Sale

28 juni 2015

Het veilingseizoen in Amsterdam zal worden afgesloten met deze uitgebreide interieurveiling van zilver, juwelen, porselein, aardewerk, klokken, sculpturen, meubels, aziatica, schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek.

Zo zal de catalogus van start gaan met een paar zilveren tweedelige vijflichts kandelaars op vierkante geprofileerde voet met parelranden. Deze ‘eye-catchers’ met een hoogte van 44 cm worden u aangeboden met de aantrekkelijke taxatie van € 1.200 – 1.500.
Maarliefst acht lots miniatuur zilveren objecten zijn opgenomen, variërend van een kruiwagen, klaptafel, mandjes tot pistoolmessen met vorken. Laatstgenoemde lot siert de cover van de catalogus en dateert van omstreeks 1750. Taxatie voor lot 13, bestaande uit 10 stuks, € 600 – 1.000.
Zeer gewild bleek tijdens de voorjaarsveiling een zilveren prijspen in de vorm van een ganzenveer. De hier aangeboden zilveren en deels verguld zilveren prijspen, lot 21, stamt uit 1753 en is gemaakt door zilversmid Jan Aarnout Bos te Amsterdam. Taxatie € 7.000 – 9.000.

Onder de meubelen treft u lot 48, een Nederlands mahoniehouten Louis XV topbureau. Niet alleen is het meubel bekroond door diverse sierlijke ornamenten, daarnaast is het interieur van de opstand voorzien van vele laatjes en vakken. Taxatie voor dit meubel afkomstig uit circa 1750 € 3.000 – 4.000.

Uiterst statig toon de rechthoekige Louis XVI spiegel in verguld houten lijst, lot 49. Dit grootformaat stuk, van ruim 148 cm hoog, is gemaakt omstreeks 1790 en voorzien van indrukwekkende kuif. Taxatie € 1.000 – 1.500.
Voor de verzamelaars van sculpturen springt lot 68, een wit marmeren beeld, meteen in het oog. Deze 19e eeuwse verbeelding van Mozes toont zijn rechterhand rustend op de Tien Geboden, zijn andere hand aan zijn baard. Voorzien van een imposante, driedelige roodmarmeren sokkel, heeft dit object Kasteel Nederhorst gesierd, het vroeg 16e eeuwse origineel door Michelangelo bevindt zich nog altijd in de kerk San Pietro in Vincoli te Rome. Taxatie € 4.000 – 5.000.

Uiteraard bevat deze catalogus ook een zeer uitgebreide verzameling Chinees porselein. Lot 79, een serie van vijf blauw-witte vleugelvazen, is afkomstig uit de Kangxi-periode en gemaakt naar Venetiaans voorbeeld. Zeer gezocht is deze collectie, welke u wordt aangeboden met een adellijke herkomst voor € 3.000 – 4.000.
Opvallend is lot 97, twee knobbelvazen uit de Transitie-periode met een bont decor van bloemen en draken. Beide zijn overgedecoreerd in Engeland, bij een van deze zijn de zotjes dan ook nog zichtbaar in onderglazuur blauw. Taxatie voor deze twee ‘clobbered’ vazen € 2.500 – 3.500.
Lot 117 bestaat uit een paar grote Imari schotels met een diameter van ruim 55 cm. Beide zijn gedecoreerd in kobaltblauw, goud en ijzerrood en behoren tot de mooiste exemplaren gemaakt omstreeks 1700. Taxatie € 2.500 – 3.500.
Onder het Yixing porselein, vindt u lot 130, een fraai gedrukt bolvormige theepot met deksel. Dit exemplaar is niet alleen voorzien van de zegel Amantuoshi, maar ook gemerkt door Yang Pengnian, waardoor het te dateren is als vroeg 19e eeuws. Taxatie € 12.000 – 15.000.

De veiling zal eindigen met een collectie schilderijen, aquarellen, tekeningen, grafiek en sculpturen. Deze 125 lots zijn gerangschikt op alfabetische volgorde van kunstenaar en de catalogus leidt u daarmee van Pierre Alechinsky tot Arie Zwart. Doordat de werken gemaakt zijn tussen de 18e en 21ste eeuw, wordt een goed beeld geschetst van de ontwikkelingen in de kunstgeschiedenis van de laatste 300 jaar.

Een deel van de kunstwerken wordt geveild zonder minimumprijs. U herkent deze aan de taxatie € ATP (à tout prix).

1. A pair of silver two-part, five-light candelabra
On square, stepped foot with beaded rims. Curved arms with leaf ornament, conical shaft.

Taxatie € 1.200 - € 1.500

Hamerbedrag € 1.600

2. A silver menorah
Circular foot, ribbed, double conical shaft. With sjamasj.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 750

3. A set of four silver column candlesticks
In the form of an Ionic column on a square foot, smooth shaft.

Taxatie € 700 - € 1.000

Hamerbedrag € 1.700

4. A five-part silver coffee and tea set
Comprising a coffee pot with hinged lid, a teapot with hinged lid, a creamer, a sugar bowl with lid and a serving tray. Coffee pot, teapot and tray with heavy handles. The joints of the handles in the form of a female head. Lids with beaded rims, around t

Taxatie € 1.000 - € 1.500

Hamerbedrag € 1.000

5. A mahogany cutlery box containing eighteen silver cutlery sets
Together with a fork with old Amsterdam marks. The box with two handles and hinged lid.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 1.800

6. A mahogany cutlery box with eighteen sets of silver dessert cutlery
Twelve spoons and eleven forks by Roelof Helweg, 1807-1809, other cutlery 19th century. Box with two handles and hinged lid.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 2.400

7. A canteen with twelve silver fish sets
The handles with a perpendicular groove.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 750

8. Two tortoiseshell tea caddies, two tortoiseshell spoon boxes and twelve silver forks
Caddies with interior lids. The forks Groningen, 1927, E.L. Molenberg, second grade silver, approx. weight 89 grams. With two keys.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 800

9. A miniature silver wheelbarrow
Second grade silver, approx. weight 14 grams.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 300

10. A miniature silver horse sleigh with driver
Seated in the sleigh a man wearing a tricorn, holding a whip in his right hand. Sleigh decorated with vines, the back with a crowned blackamoor.

Taxatie € 1.500 - € 2.000

Hamerbedrag € 1.000

11. A miniature silver flat iron, brush, colander and steelyard balance
The brush with twisted handle, colander with two handles, balance with extensive initials.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 600

12. A miniature silver group of the Three Magi with star
The Magi standing on a chequered field with outlined rim. The star turning on a silk thread. Part gilt.

Taxatie € 700 - € 1.000

Hamerbedrag € 950

13. A series of six miniature silver pistol handle knives and four forks
Forks with 'dubbele lof' termination.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 300

14. A miniature silver bowl, pipe brazier, toilet box and coin box
Brazier with three curved feet, 'bezemstuiver' coin box with caption Traiectum 1765, under Westfrisia 1760.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 650

15. A miniature silver basket with two ducks and two oval miniature shopping baskets of woven silver wire
The last two with handle and folding lids.

Taxatie € 600 - € 1.000

16. A miniature silver tilt-top table
The top with pie-crust rim, twisted shaft. On three curved feet.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 950

17. A rectangular silver tea caddy with stopper
The top of the caddy profiled.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 750

18. Two silver tea caddies with stoppers
Both with a decoration of tassels and leaf motifs. Second tea caddy with pseudo marks.

Taxatie € 900 - € 1.200

Hamerbedrag € 1.100

19. A Frisian silver brandy bowl
On both sides a crowned marriage arms over a heart, along the rim an inscription Gerrit Gerbens Koopmans and joukje Hessels Hesling, under the cast handles an engraving and the date 1871.

Taxatie € 600 - € 1.000

20. A boat-shaped silver Empire pastry basket with hinged handle
The top of the handle ribbed, the sides with lattice work, beaded rim.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 1.700

21. A silver and part gilt silver prize quill
The quill naturalistically rendered, with the Amsterdam coat of arms over the date 1754 on an applied banderolle. The shaft engraved 5.

Taxatie € 7.000 - € 9.000

Hamerbedrag € 7.000

22. A large, curved silver bisquit box
Hinged lid, interior gilt, the latch with rocailles.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 550

23. A rectangular silver bisquit box
With hinged lid, the top with gadroons framing a rectangle.

Taxatie € 700 - € 1.000

Hamerbedrag € 2.400

24. A silver tobacco box with hinged lid
Oblong with outlined rim, the top with four figures in relief, the underside engraved with a view of a village.

Taxatie € 900 - € 1.200