429 – The Spring Sale

25 maart 2013

Op maandag 25 maart a.s. zal het nieuwe veilingseizoen van start gaan met deze all-round veiling, getiteld The Spring Sale. Deze veiling omvat maar liefst 486 lots, alle geselecteerd op hun kwalitatieve, maar ook decoratieve waarde. Zo vindt u in deze catalogus niet alleen antiquiteiten waaronder zilver, juwelen, porselein, aardewerk, klokken, horloges, sculpturen, meubels, kandelaren en aziatica, maar ook schilderijen, aquarellen, tekeningen & grafiek.

Zo vindt u bij het zilver deze keer een imposant, eerste gehalte dienblad uit 1807 – 1809. Het draagt het meesterteken van de Amsterdamse zilversmit Diederik Willem Rethmeyer en weegt maar liefst 2661 gram. Het ovale blad heeft een opengewerkte opstaande rand met spitsbogen, spijltjes en eierlijstjes. Taxatie € 1.500 – 2.000.

Een zelfde schatting heeft een, ook uit Amsterdam afkomstige, zilveren soezenmand van de hand van Diederik Lodewijk Bennewitz. Deze prachtige hengselmand draagt de jaarletter Q voor 1825, en weegt circa 1508 gram.

Hoogtepunt in deze rubiek is de charmante zilveren snuifdoos met aan de binnenzijde van de deksel een portretminiatuur achter glas. Gemerkt Amsterdam 1743 en met meesterteken van Jean Soumain, is dit object getaxeerd op € 2.500 – 4.000.

Onder de juwelen treft u diverse horloges, waarvan de Breitling Chronomat uit 1997 in het bijzonder opvalt. Niet alleen schitteren de 44 briljanten in de lunet u tegemoet, het geheel is is gesierd met een 18K gouden band. Taxatie € 12.000 – 15.000.

Voor de dames maken diverse ringen, kettingen en armbanden deel uit van de collectie, maar ook twee imposante broches. Met name lot 14 is een ingenieus ontwerp gemaakt omstreeks 1920. Deze Art Deco dubbel clip broche, bezaaid met de meest prachtige diamanten, is als geheel te dragen, maar kan ook in twee delen uw pak sieren. Taxatie € 4.000 – 6.000.

Een staand horloge in wortelnoten kast, gesigneerd Allin Walker, Amsterdam, van omstreeks 1750 heeft een taxatie van € 4.500 – 5.500. Met volledige kalender, ankergang, een bronzen cilinder met twaalf melodieën en een carillon op tien bellen.

Zeldzaam is de Noord-Hollandse stoelkloek, voorzien van een zeer goed gestoken grote achterplank, opengewerkt in bloemtakken en bekroond door een gekroond schild. De klok is vervaardigd in de 17e eeuw en draagt een bel waarop Atlas. Taxatie voor deze bijzondere stoelklok is € 7.000 – 8.000.

Gemaakt van het tegenwoordig zeer zeldzame en verboden Rio-palissanderhout is een beeldschoon Hollands kabinet, vervaardigd omstreeks 1750. De contrasterende kleuren van deze bijzondere houtsoort maken deze kast tot een echte eyecatcher, mede vanwege het zeer goed uitgevoerde snijwerk en de uitgebalanceerde proporties. In het midden van de achttiende eeuw moet dit een uiterst kostbaar meubel geweest zijn, nu is het getaxeerd op € 3.000 – 5.000.

Onmiskenbaar Frans is het paar drielichts-kandelaars uit de late 18e eeuw. Vervaardigd uit brons, verguld brons en wit marmer en voorstellende een staande Moor. Voor de borst een hoorn des overvloeds, waarin drie bloemvormige kandelaars, het geheel op een marmeren voetstuk, gedecoreerd met vuurvergulde guirlandes. Dit charmante paar heeft een schatting van € 6.000 – 8.000.

Het paar 18e eeuwse vuursteengeweren, gemerkt J. C. Niquet a Liëge, heeft een taxatie van € 1.200 – 1.800.

Een zeldzame ingekleurde kaart van de Demarary rivier in het toenmalig koloniale Suriname is gedateerd 1756 en toont ons behalve de eigenlijke landkaart ook een uitgebreide opsomming van de indertijd aanwezige plantages en hun respectievelijke eigenaars. Taxatie € 3.000 – 4.000.

Een paar gepolychromeerd houten snijstukken in hoog reliëf met voorstellingen van twee dames in klassieke kledij, stellen mogelijk Demeter en haar dochter Persephone voor. Beiden houden een wereldbol voor zich uit en dragen een ovaal schild waarop een bundel korenschoven. Met sporen van de oorspronkelijke vergulding en polychromie en een hoogte van 125 cm, waarschijnlijk uit de vroege 18e eeuw, ooit gekocht in Engeland en nu in veiling met een taxatie van € 2.000 – 4.000.

Van de bekende beeldhouwster Charlotte van Pallandt treft u een goed gemodelleerde terracotta portretbuste van Jhr G. van Brienen van de Grootelindt. Taxatie voor deze markante, 33 cm hoge kop is € 1.600 – 2.000.

Zeer zeldzaam en van hoge kwaliteit is het bronzen beeld van de Zuid-Afrikaanse beeldhouwer Anton van Wouw. Voorgesteld is een jonge, staande vrouw in Zuid-Afrikaanse dracht. Op het voetstuk de ingegraveerde vermelding: ‘Die Noitje van die onderveld Transvaal Rustenburg sijn distrikt’. De schatting voor dit charmante, 42 cm hoge beeld is € 6.000 – 8.000.

Een kwalitatief hoogstaand, eikenhouten beeld van de Heilige Barbara, is te dateren rond 1500 en mogelijk vervaardigd in de Zuidelijke Nederlanden. De taxatie van dit zeer expressieve, goed gestoken beeld is € 5.000 – 6.000.

Voor de tegelliefhebbers is er een charmant tegeltableau uit de late 18e eeuw, afkomstig uit Harlingen. Het toont een goed geschilderd boeket over zestien tegels in blauw-wit. Schatting voor dit aantrekkelijke tableau is € 1.500 – 2.000.

Eveneens afkomstig uit Friesland zijn twee tegeltableaus met een afbeelding van een vogelkooi, één in paars tegen een witte achtergrond, de ander meerkleurig. Afkomstig uit de 19e eeuw en getaxeerd op € 1.200 – 1.500.

Onder het porselein treft u een prachtige Wanli kraakporseleinen schotel met een diameter van 47 cmen een decor van vogels in een boom. Taxatie € 3.000 – 4.000.

Maar ook een serie van zes Kangxi borden met geribde rand en zegelmerk, getaxeerd op € 1.200 – 1.500.

Uit de Kangxi-periode vindt u een serie van drie blauw-witte vaasjes, gemerkt ‘aiye’. Schatting € 2.000 – 3.000.

Imposant is de zeer grote vissenkom, met een diameter van maar liefst 53 cm en een decor in blauw-wit van vijf draken die een vliegende parel achterna zitten, geschat op een waarde van € 2.000 – 3.000.

Voor de liefhebbers van Japanse prentkunst is er een kavel met negen houtsneden. Zes stuks zijn van de hand van Toyokuni III, (1786 – 1864) en twee van die van Utamaro, (1753 – 1806). Alle zijn keurig ingelijst en sieren gezamenlijk de cover van de catalogus. Taxatie € 1.500 – 2.500.

Van een bijzondere en zeer uitgebreide collectie Japans theegoed zal in deze veiling het eerste deel worden aangeboden. De verschillende theekommen en theebussen, veelal met de originele kistjes erbij, worden in tal van variëteiten aangeboden. Zo zijn er diverse gesierd met de onder verzamelaars bekende ‘hazevel’- en ‘oilspot’-decors. Een absolute must voor een ieder die zich interesseert voor de zo verfijnde Japanse theeceremonie.

Een vroege bronzen bel uit de 13e eeuw is afkomstig uit Oost-Java. Deze prachtige klok, bekroond door een mythische klimmende leeuw, maakte deel uit van de collectie van wijlen de heer H.P. Bremmer. Een vergelijkbaar exemplaar is te vinden in het boek ‘Divine Bronze, Ancient Indonesian bronzes’ op pag. 124, onder no. 72. Taxatie € 2.000 – 3.000.

Een belangrijke gouden sultanskris afkomstig uit Maleisië is gesierd met blad- en bloemrankmotieven. Gemaakt in de 18e/19e eeuw en reeds lange tijd in familiebezit, heeft dit schitterende verzamelobject een taxatie van slechts € 5.000 – 6.000.

De veiling zal eindigen met een zeer uitgebreide collectie schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek. De 280 lots zijn gerangschikt op alfabetische volgorde van kunstenaar en de catalogus leidt u daarmee van Pierre Alechinsky tot Bert van Zelm. Doordat de werken gemaakt zijn tussen de 18e en 21ste eeuw, wordt u een goed beeld geschetst van de ontwikkelingen in de kunstgeschiedenis van de laatste 300 jaar.

Meer dan de helft van alle kunstwerken wordt geveild zonder minimumprijs. U herkent deze aan de taxatie € 1 – 1.

Uiteraard is het bovengenoemde slechts een kleine greep uit het aanbod. Wij nodigen u dan ook uit alle lots te komen bezichtigen tijdens de kijkdagen. Wij hopen u dit weekend en op de veiling te mogen verwelkomen!

A silver tray and a silver bread basket
The tray smooth, in rococo style, in the shape of a rocaille. The basket oval, with pierced work. Decorated with pheasants. On both sides a handle in the shape of a bow ornament.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

A silver pastry basket
Smooth with gadroons, with edging and cablecord. Boat-shaped, the corners rounded. The constricted foot on oblong base. On four ribbed ball feet.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.600

A silver tray
Oval and tapering. The raised and folded rim with openwork of ogee arches, ballusters and egg-and-dart decoration.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 2.200

A presentation tray with silver handles
Rectangular with raised and scalopped rim. The handles rendered in floral motif, engraved and terminating in scrolls.

Taxatie € 800 - 1.200

Eight silver fish sets
Smooth with edging. Rounded finials.

Taxatie € 800 - 1.200

A silver teapot, creamer and a silver toilet set
The first two circular and smooth. The set with engraved floral motif and scrolls. With monogram CAL. Comprising a hand mirror, a clothing brush, a hair brush and a comb.

Taxatie € 600 - 1.000

A three-part silver tea set
In George III style. Smooth and decorated with gadroons and cablecord. Comprising a teapot, a creamer and a sugar bowl.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 700

A silver teapot, tea caddy and creamer and second creamer
Flat model, smooth with cablecord decoration. The grip and handle in the shape of a branch. The added creamer smooth. The curved handle decorated with cablecord.

Taxatie € 700 - 1.000

Resultaat € 1.200

An 18 carat gold and crystal inkstand, a gold pencil holder and a gold propelling pencil
Oval and scalloped base with two crystal bottles with gold lids. Engraved floral motif. Backed by two intertwined oak branches. Together with a 14 carat gold pencil holder and a propelling pencil.

Taxatie € 1.200 - 1.500

Resultaat € 3.200

A silver ‘sugar table’
Oval and hinged top decorated with laurel wreath. The twisted support resting on three curved feet.

Taxatie € 600 - 1.000

A pair of silver and part gilt rimonim
Egg-shaped with six suspended bells. Surmounted by a star of David. With inscription in Hebrew Tsion.

Taxatie € 1.500 - 2.000

A silver and crystal cruet set and a pair of similar decanters
In neo-rococo style, smooth with engraved floral motif. With oil and vinegar bottles with glass stopper and pepper and salt castors with silver stopper. On scalloped base.

Taxatie € 1.000 - 1.500

A silver snuffbox with portrait miniature
The lid with a raised depiction of a woman in classical dress, seated by an altar on a terrace. Above her a Cupid and a second Amor holding up a shield serving as a mirror. The whole depicted in a cartouche composed of scrolls and rocailles.

Taxatie € 2.500 - 4.000

Resultaat € 2.200

An Art Deco double clip brooch
A single clip with central set rose-cut diamond, approx. weight 1,25 carat in openwork entourage of 10 rose-cut diamonds, each weighing approx. 0,10 carat. The rim set with many small rose-cut diamonds. Total weight of diamonds approx. 5 carat. Silver gil

Taxatie € 4.000 - 6.000

Resultaat € 3.600

A platinum (0,950) Art Deco style brooch

Taxatie € 3.000 - 5.000

Resultaat € 2.500

A 14 carat (0,585) yellow gold ring

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

A 14 carat (0,585) gold ladies ring

Taxatie € 2.000 - 3.000

Resultaat € 1.800

An 18 carat (0,750) white gold ladies ring
Set with central old cut oval diamond of approx. weight of 0,45 carat. Flanked by two old cut diamonds of each approx. 0,15 carat.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 550

A white gold clip brooch with diamond and a diamond bow pendant
(2x)

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 800

A silver patriotic badge
Hinging in circular frame with engraved floral motif and cablecord. Depicting a bust of Hendrik Hooft (1716 - 1794) and encircling caption HEN HOOFT DANIE. On the reverse side a spitz (symbol of the Patriots.)

Taxatie € 800 - 1.200

An English pocket watch in smooth, silver case
White enamelled dial with Roman and Arabic numerals and arched dial. Verge escapement, signed Jn Edmonds/London 10511.

Taxatie € 600 - 1.000

An 18 carat white gold ladies wristwatch with diamonds
The square case and dial set with 24 diamonds. Woven strap.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.000

A gentleman’s wristwatch
Encircling the dial a gold ring with eight diamonds.

Taxatie € 1.200 - 1.800

Resultaat € 1.200

A steel gentleman’s wristwatch
With flexible chain-link strap, registration number 25500008/7245. With tachymeter scale and date indication. Seconds-, 12 hour- and 30 minutes registers.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 500

A gentleman’s wristwatch
With date indication, registration number 145.301.5/1631354. Flexible strap.

Taxatie € 2.000 - 3.000

A wristwatch with 18 carat gold strap
The bezel with 44 brilliant cut diamonds, watch number K13050.11273. Stopwatch 100 M., sapphire glass with date indication. In original case.

Taxatie € 12.000 - 15.000

An 18 carat (0.750) yellow/white gold cord necklace
L. 46.5 cm

Taxatie € 1.400 - 1.800

Resultaat € 1.250

A black enamelled oval 14 carat (0.585) yellow gold medallion pendant
Approx. weight 53.96 grams.

Taxatie € 850 - 1.200

Resultaat € 950

Two 14 carat (0.585) yellow gold bracelets
Approx. weight 17.05 / 11.23 grams.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 500

A 14 carat (0,585) gold small brooch, one large brooch, a pendant, a ladies ring and a silver gilt brooch
The yellow gold pendant set with an oval cameo, in a rim of small rose-cut diamonds. Circa 1900, eyelet of later date.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 900

A pair of three-light candelabra
The candle holders supported by a standing blackamoor holding a cornucopia abreast. On circular marble support with applied garlands. On a square base.

Taxatie € 6.000 - 8.000

An English tableclock
Black case with two handles and gilt bronze ornaments, chapter ring with Roman numerals for the hours and Arabic numerals for the minutes, on top the indication Chime and Silent, matted dial with pierced hands, engraved back plate with floral motifs, gong

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.700

A Louis XIV style réligieuse
The case with Boulle marquetery, the corners with freestanding columns, on the dial a gilded ornament with Chronos. Pendulum and winding key.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.200

A French mantel clock in onyx case
Engine turned dial, gilt metal ornaments in the shape of an allegory of the arts. With pendulum and gong.

Taxatie € 600 - 1.000

A three-part gilt bronze rococo style composite clock garniture
Mantel clock signed Lerolle Fres Paris, movement marked Marti. The three-light candelabra with a faun playing music. Two keys.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 900

A North-Netherlandish ‘stoelklok’ wall clock
The painted dial with single hand, chapter ring with Roman numerals, the large wallboard carved in openwork of flowers, surmounted by a crowned shield, the bell crowned by a figure of Atlas. With pendulum and two weights.

Taxatie € 7.000 - 8.000