421 – De Interieur Collectie: van Aardewerk tot Zeefdruk

30 september 2012

Op maandag 1 oktober zullen wij het nieuwe veilingseizoen van start gaan met een nieuw concept, genaamd ‘De Interieur Collectie’. In deze veiling vindt u allerlei objecten, van aardewerk tot zeefdruk, om uw huis mee te decoreren.

De catalogus begint met ruim 200 antiquiteiten op het gebied van zilver, porselein, aardewerk, meubels, klokken en andere Decorative Arts. Vanaf lot 208 bieden wij u een rijk scala aan schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafiek, van Oude Meester tot hedendaags fotograaf.

Naast het feit dat alle objecten ter veiling uiterst aantrekkelijk zijn geprijsd, vindt u meer dan 100 lots welke tegen elke prijs mogen worden verkocht. Deze herkent u aan de taxatie € 1 – 1.

Wij noemen u hierbij enkele hoogtepunten:

Te midden van het Chinees porselein vindt u diverse voorwerpen uit de Kangxi periode. Zo bieden wij u een fraaie terrine met deksel (taxatie € 2.500 – 3.500), maar ook een aantal schitterende klapmutskommen, allen gemerkt en gedecoreerd (taxaties € 2.000 – 4.000 per stuk).
Mocht uw oog vallen op het paar prachtige peervormige knobbelvazen, gedecoreerd met gestileerde bloemmotieven en geschat op € 2.000 – 3.000, adviseren wij u ook te kijken naar het kaststel uit dezelfde periode. Deze rijk gedecoreerde, vijf antiquiteiten zijn kalebas-vormig en zeskantig, met een geschatte veilingwaarde van € 3.500 – 4.500.

Bij de sectie Etnografica, ook wel Tribal Art genaamd, treft u onder meer een monumentaal Nias voorouderbeeld van een staande man met zeer lange, voorbij de schouders reikende oorsieraden. Dit mooi gepatineerde beeld is 19e eeuws, 38,5 cm hoog en geschat op € 4.000 – 5.000. Van dezelfde herkomst is een tweede Niasbeeld, ditmaal van een staande figuur met de handen voor de buik en een uitwaaierende hoofdtooi (taxatie € 3.000 – 4.000).

Voor de liefhebbers van oude beeldhouwkunst is er een kwalitatief hoge Moeder en Kind, waarschijnlijk afkomstig uit Mechelen, uit de 16e eeuw. Taxatie voor dit 35 cm hoge beeld is € 2.500 – 3.500.

Twee zoals altijd goed getroffen en zeer gedetailleerd weergegeven Weens bronzen paarden zijn getaxeerd op € 2.000 – 3.000. Van dezelfde kwaliteit zijn drie diverse aandoenlijke Weens bronzen bulldogs, welke tezamen zijn geschat op € 1.800 – 2.200.

Een belangrijke bronzen vijzel met stamper, gedateerd 1596 van de hand van de uit Kampen afkomstige Hendrik Wegewart, is getaxeerd op € 1.500 – 2.000.

Voor verzamelaars van antieke klokken is er een zeer goede Lodewijk XVI pendule, getekend ‘Ridel a Paris’ en bekroond door een Diana met pijl en boog (taxatie € 1.600 – 1.800).
Een fraaie empire pendule waarop een moeder die haar kind de borst geeft, gezeten op een recamier is getaxeerd op € 1.500 – 2.000.
Een marmeren en verguld bronzen ‘Adelaar’-pendule van hoge kwaliteit, te dateren rond 1790 en gesigneerd ‘A.toine Martin a Paris’, heeft een taxatie van € 1.600 – 2.000.

Mocht u op zoek zijn naar een mooi meubel, wijzen wij u graag op het indrukwekkende mahoniehouten Louis XV topbureau. Deze is kundig gerestaureerd, waardoor in zeer goede staat, maar bescheiden getaxeerd op € 4.000 – 6.000.

Voor glimmende eyecatchers in uw huis, vergeet u dan niet het paar zilveren, Augsburgse kandelaars te bekijken. Deze dragen de jaarletter 1797/99 en zijn gemaakt door Jacob Samuel Allgower (taxatie € 1.800 – 2.200).

Mocht u ruimte aan de wanden over hebben, kunt u uw hart ophalen aan de brede keus ingelijste werken welke ter veiling komen. De kunstenaars zijn gerangschikt op alfabetische volgorde, waardoor u in de catalogus van Yaakov Agam naar Bert van Zelm wordt geleid. Bijna de helft van deze werken worden zonder minimumprijs aangeboden, hierbij een summiere opsomming:

Mooi ingelijst en groot van formaat zijn de litho’s door Karel Appel, verfijnder zijn de zwart-wit foto’s van de hand van Eva Besnyö, welke fel afsteken tegen de foto’s door Paul Blanca. Van Eugène Brands worden maar liefst vijf van zijn zeer typerende gouaches aangeboden, waarna de catalogus u langs Corneille, Jan Cremer en Salvador Dalí brengt.

Opvallend zijn de metalen geometrische figuren door Cor van Dijk, allen gebaseerd op wiskundige principes en reeksen. Van Kees van Dongen vindt u ook in deze veiling een aantal prachtige en zeer gewilde pochoir drukken, welke in fel contrast staan met het haast olijk beschilderde keramiek door Ad Gerritsen.

Ook een naam als Klaas Gubbels kan niet ontbreken in een veiling als deze. Van zijn hand bieden wij u niet alleen schilderijen, maar ook borden van keramiek. Een andere kunstenaar op dat terrein is Vilma Henkelman, waarvan maar liefst 6 objecten zijn opgenomen.

Anton Heyboer wordt vertegenwoordigd met vroege etsen tot late tekeningen, terwijl Lucassen en Lucebert juist de veiling sieren met kunst uit de jaren ‘80.
Van de kunstenares Carry op ten Noort zijn twee elegante bronzen opgenomen, elk voorstellende de vrouw.

Opvallend zijn de twee halssieraden in deze veiling, ontworpen door Studio Job en Thea Tolsma, laatstgenoemde maakt unieke handgeknipte colliers van rubber binnenband.

Uiteraard is het bovenstaande slechts een kleine greep uit het totale aanbod van 426 lots. Wij hopen u dan ook te mogen ontvangen tijdens de kijkdagen, wanneer u alle objecten kunt bekijken en onze specialisten aanwezig zijn om u te adviseren.

Wij hopen u spoedig te mogen verwelkomen in het veilinghuis!

1. A sixteen-part silvered fish cutlery set, a five-part hors d’ouvre cutlery set and a set of five knife rests
Model 70, silvered metal. Comprising six forks, six knifes, an openwork and engraved fish slice, a large fish slice and similar fork and a large two pronged fish fork. The hors d'ouvre set in original canteen. Marked.

Taxatie € 1.000 - € 1.500

2. A combined lot of various silver plate cutlery
Model 70, silvered metal, in original canteen. Together with eleven large spoons and thirteen large forks, eight large knives, five smaller knives, two small spoons, two small forks, three fruit knives, a fish fork, a fork with pusher and a butter knife.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 1.000

3. An extensive silver plate set of cutlery
Thirty-part. Comprising six large spoons, forks and knives, six dessert spoons and six small forks. Smooth, in Art Deco style, decorated with a pendant and a strip. With caption: Paloma Picasso and Villeroy & Boch. In original box.

Taxatie € 700 - € 900

4. A large Gero silver canteen with contents
Twelve sets of cutlery, Model 70, silvered metal, in original wooden canteen. Contents: five-part set of large serving utensils, twelve large and twelve smaller forks, twelve large and twelve smaller spoons and an extra serving spoon. Marked.

Taxatie € 800 - € 1.000

Hamerbedrag € 750

5. A silver snuff box, a silver lodderein box and a silver tobacco box, a silver jardinière, a pair of salts and a small spoon
The snuff box with various galant scenes and scrolls. The lodderein box in the form of a writing desk. The tobacco box with engraved lid in geometric pattern. On the interior a stipple engraving: R.W. vd Let.

Taxatie € 700 - € 900

Hamerbedrag € 780

6. A pair of silver spoons and three others
With oval bowl. Four with engraved family arms, the Frankfurt spoon with shell ornament, a 'rattenstaart' handle and the inscription ME LG.

Taxatie € 600 - € 1.000

7. Ten silver plates
Circular with scalloped and profiled rim.

Taxatie € 700 - € 900

Hamerbedrag € 2.600

8. A silver portrait medallion/plaque
Oval with eyelet. With a half portrait of Elizabeth I, the regalia on the chest. With rim caption: ELIZABETH.D.G.A.F.ETHIB REGINA.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 650

9. A miniature silver cot
Oval reed swing-cot with three handles, (one missing). Approx. weight 50 grams.

Taxatie € 1.000 - € 1.500

10. A silver torah pointer
The handle terminating in a bird with spread wings on a filigree ornament. On the handle an inlaid red stone, a star of David and an ornament with scrolls and a palmette. The lower section wound with a stylised thread terminating in a glove with pointed i

Taxatie € 600 - € 1.000

11. A silver coffee and tea set
Oval, smooth and decorated with gadroons. Comprising a coffeepot, a teapot, (with black wooden handle), a milk jug and a sugar bowl.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 650

12. A silver teapot, sugar bowl and milk jug
Smooth, oval and decorated with gadroons. The top with a cable-cord rim.

Taxatie € 800 - € 1.200

13. A Yogya silver tea/coffee set
Comprising a teapot, a coffeepot, a sugar bowl, a spoon vase, a strainer and dish, one (oval) serving tray, a sugar scoop and twelve spoons. Richly decorated with raised sunflower motif and hammer scale pattern. Fruit-shaped grip. The teapot spout termina

Taxatie € 700 - € 900

Hamerbedrag € 1.600

14. A silver coffee and tea set
Comprising a coffee pot, a teapot, a milk jug, a sugar bowl and a tray. Oval with raised decoration of Asian or African landscapes with various figures, elephants, buffalo and reed huts.

Taxatie € 800 - € 1.000

Hamerbedrag € 1.400

15. A niëllo silver smoking set
Comprising a lighter/oil lamp, a matchbox holder, two baskets/ashtrays and a tray. Decorated in geometric and floral motifs and set with a pearl rim.

Taxatie € 1.500 - € 2.000

16. A pair of silver candlesticks
Dish-shaped and detachable bobeches. On a ribbed vase with garlands. Ribbed, flaring shaft. On circular and profiled foot on a square, unfilled base.

Taxatie € 1.800 - € 2.200

Hamerbedrag € 2.000

17. A silver pipe brazier
Circular with folded rim in the form of a laurel wreath. Openwork with ballusters and garlands suspended from ram's heads. Edging on the underside. On three fluted feet. Red brass liner.

Taxatie € 700 - € 900

Hamerbedrag € 900

18. A silver bread basket
Boat shaped. Set with a pearl rim. In the pierced-work sides four peacocks. On four ball and claw feet.

Taxatie € 700 - € 900

Hamerbedrag € 700

19. A silver coffee/teapot
Oval, smooth and set with edging and rosettes. With central engraved marriage arms. The grip in the form of a snake. Black wooden handle. On constricted oval foot.

Taxatie € 700 - € 900

20. A silver sigar box
Smooth with hammer scale motif. Rectangular, the sides curved. On the interior the inscription:11 April 1911 - 1936. On eight ball feet under a diamond shaped ornament. Cedar wood interior.

Taxatie € 600 - € 1.000

21. A silver biscuit box
Rectangular and smooth, set with three edgings.

Taxatie € 800 - € 1.200

Hamerbedrag € 800

22. A silver bag mount
In typical Louis XIV style. On the hook two musicians in a cartouche. On the outlined mount various figures and grotesques.

Taxatie € 600 - € 1.000

23. A small patinated and gilt bronze French mantel clock
The white dial with Arabic numerals, openwork hands, the whole surmounted by a vase with flowers. Anchor escapement. With key.

Taxatie € 600 - € 1.000

Hamerbedrag € 600

24. A white marble and gilt bronze Louis XVI mantel clock
The white enameled dial with Arabic numerals, date indication and two openwork gilt metal hands, the whole surmounted by a seated, reading woman dressed in a tunic, below the dial a plaque with an allegory on literature. Double barrel, rack stricking and

Taxatie € 1.000 - € 1.500

Hamerbedrag € 1.400