417 – Het Europese Interieur

17 juni 2012

Op maandag 18 juni zullen wij weer een belangrijke kunstnijverheidsveiling organiseren, waarin u alle objecten kunt vinden welke deel uitmaakten van een ‘Europees Interieur’.

Een ruime keus aan kwalitatief hoogstaand antiek zal worden aangeboden, variërend van Chinees en Europees porselein en aardewerk, klokken, barometers en horloges, gegraveerde glazen, diverse Neurenbergse kunstkabinetjes, tot zilver en juwelen, bolkronen en zomeer.
Wij noemen u enkele hoogtepunten:
Zo treft u te midden van het Chinees een belangrijk bronzen wijnvat uit de Londense collectie Michael Goedhuis. Dit rituele vat uit de Han Dynastie, (206 v.C. – 220 n.C.), is gedecoreerd met vier zgn. ‘taotie’-maskers. Taxatie € 2.000 – 3.000.
Een zeer fraaie blauw-witte klapmutskom, zo genoemd naar het 17e eeuwse hoofddeksel waar dit type op lijkt, draagt het zeskaraktermerk Kangxi en periode. Taxatie € 1.300 – 1.500.
Een dergelijke kom, gemerkt Chenghua, van superieure kwaliteit, is geschat op € 4.000 – 5.000.
Een prachtige eierschaal-porseleinen, famille rose schaal met gele achterzijde, te dateren rond 1900, heeft een taxatie van € 2.000 – 3.000. De schaal is gedecoreerd met floraal motief en draagt een strofe uit een gedicht van de Ming dichter Shen Shixing: ‘Drie weelderige herfsttakken, bloeiend met veelkleurige bloemen…’.
Een 17 cm hoge Guanyin, uitgevoerd in gelakt Yixing is getaxeerd op € 3.000 – 4.000.
Een zeldzame, getorste en balustervormige Yixing vaas uit de eerste helft van de 18e eeuw heeft het acht karaktermerk Jingxi Gushi Chen Ziwen Zhi. De vaas is uiterst verfijnd gedecoreerd met zes bloeiende takken, spiralen en driehoeken. C.J.A. Jörg beschrijft in zijn ‘Oosters porselein, Delfts aardewerk, Wisselwerkingen’ een dergelijke vaas op blz. 52 en 98. Taxatie € 5.000 – 7.000.
Een zeskantige Yixing theepot van omstreeks 1700 is eveneens geschat op € 5.000 -7.000.
Ronduit schitterend is een grote ivoren okimono uit de Meiji periode. Deze fijn gestoken, bebaarde man met in zijn opgeheven linkerhand een samoerai is 47 cm hoog en heeft een taxatie van € 3.500 – 4.500.
Bij de Art Nouveau/ Art Deco treft u onder meer een drie-delig ‘Anhems Fayence’ pendulestel naar ontwerp van Klaas Vet, te dateren rond 1915, is geschat op € 1.500 – 2.000.
Een fraaie cameo glazen Gallé vaas uit Nancy , gedecoreerd met paarse bloemen en goed gemerkt, heeft een taxatie van € 1.200 – 1.500.
Te midden van de vroege beeldhouwkunst een belangrijk, vroeg Nederlands, mogelijks zelfs Haarlems, eikenhouten beeld met een voorstelling van de moeder van Maria, Maria zelf en het Christuskind, een zgn. ‘Ánna Gedrieën’, is getaxeerd op € 6.000 – 8.000.
Van hoge kwaliteit is een eiken beeld van een knielende heilige, afkomstig uit Zuid Duitsland en gemaakt in de 15e eeuw. Taxatie voor dit echte ‘kabinetstuk’: € 4.000 – 5.000.
Van wit marmer vervaardigd is een lieftallige vrouwelijke portretbuste op marmer beschilderde sokkel. Het beeld stamt in ieder geval uit de vroege 19e eeuw en is mogelijk zelfs vroeger. Taxatie voor dit 57 cm hoge beeld: € 2.000 – 2.500.
Een charmant ‘Weens bronsje’, voorstellende een oriëntaalse tapijtverkoper, heeft een taxatie van € 1.100 – 1.500.
Een paar lieftallige, gepolychromeerd houten, staande engelen, vallen op door hun kwaliteit. Ze zijn afkomstig uit Zuid Duitsland en vervaardigd in de vroege 18e eeuw. Taxatie voor deze twee 65 cm hoge eye-catchers: € 4.000 – 6.000.
Voor de verzamelaars van Hollands porselein is er een paar Loosdrechtse borden, aantrekkelijk gedecoreerd met een bloementuiltje en met iets geschulpte, goud gebieste rand.
Taxatie voor dit stel 18e eeuwse, hoge kwaliteit borden met een diameter van 29 cm: € 1.000 – 1.400.
Twee aantrekkelijke apothekers/stroopkannen, deels gepolychromeerd zijn van omstreeks 1800 en hebben een taxatie van € 1.200 – 1.500.
Zeldzaam is een couvert met zgn. ‘Bow’ porseleinen pistoolheften en zilveren manchetten. Deze is omstreeks 1755 vervaardigd in Londen. Schatting: € 1.000 – 1.200.
Een staande klok in eikenhouten kast is gesigneerd Joan’s Klock, Amsterdam. Het uurwerk heeft een vierkante wijzerplaat met datumaanwijzing en dubbel slagwerk. Taxatie € 2.000 – 3.500.
Een verguld bronzen en ‘Boulle’-stijl consoleklok door Jean Arsandaux is te dateren rond 1750. Deze typische Louis XV klok, met aan de bovenzijde de godin Hebe, is aan de achterzijde gesigneerd ‘ Arsandaux A Paris ‘ en heeft een schatting van € 1.500 – 2.000.
Een Rolex herenhorloge, een Rolex Oyster Perpetual Date Submariner, met blauwe wijzerplaat is getaxeerd op € 1.500 – 2.000.
Voor de dames is er een schitterend Longines, 18 karaats, witgouden en diamanten dameshorloge met een taxatie van € 2.500 – 3.500.
Een prachtige, 18 karaats gouden schakelarmband, met vijf rijen gefacetteerde, halfronde schakels is getaxeerd op € 1.800 – 2.000.
Eveneens 18 karaat is een grote ring met achthoekig geslepen amethist en briljant geslepen diamantjes. Schatting € 1.500 – 1.800.
Een, letterlijk schitterende, zes-lichts messing kroon uit de 18e eeuw, afkomstig uit Duitsland en aan de bovenzijde afgezet met een duifje is getaxeerd op € 2.200 – 2.600.
Ronduit monumentaal te noemen is een 18e eeuwse, fraai gestoken, ebbenhouten halbank. Dit meubel is afkomstig uit voormalig Nederlands Indië heeft een taxatie van € 5.000 – 7.000.
Voor de collectioneurs van etnografica is er een houten Nias voorouderbeeld van een gehurkte figuur, frontaal uitgebeeld met halsketting. Het beeld is gemaakt in de 19e eeuw is getaxeerd op € 3.000 – 4.000.
Een prachtige Fiji strijdknots, gedecoreerd met diermotieven en lijnen is afkomstig uit de vermaarde Amsterdamse collectie P. de Dood. Taxatie voor dit 106 cm lange wapen: € 1.500 – 2.000.
Natuurlijk is het bovenstaande slechts een kleine greep uit het aanbod. Wij nodigen u van harte uit alle objecten te bezichtigen tijdens de kijkdagen en hopen u op de veiling te mogen verwelkomen!

A pair of silver centrepieces in the form of a quail
Both birds naturalisticaly rendered. One with raised head, the other looking down.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 1.300

Five various silver baskets
Oval and boat-shaped. All with openwork of ballusters, egg-and-dart, lozenges and floral motif. Four with beading.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 400

A silver tray
Circular with raised and folder rim, set with beading. On three curved feet.

Taxatie € 600 - 800

A silver jardiniere
In Louis XVI style. Oval, part openwork and decorated with medallions, bow ornaments, garlands and acanthus leaf. With part silvered, brass liner.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.700

An extensive set of silver cutlery(part)
Comprising:

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 650

A part silver necklace
Very long necklace made of various beads, pendants and bells. With suspended cylindrical tube with detachable lid.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 550

A silver sugar caster and silver fish scoop
The caster with domed, openwork and detachable top. Baluster-shaped body on constricted circular foot. On square base. With central engraved medallion held by horn blowing angels. The scoop neo rococo, outlined and part openwork in floral motif. Ivory han

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 350

A miniature silver grill with fish and silver grill
The first with shortened handle. The other with eyelet.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 320

A five strand necklace with 14 carat gold lock
Circular beads with a diameter of approx. 6.3 mm, on antique three-part gold cannetille lock, length 35 cm.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 600

Four various gold pocket watches, three pairs of cuff links and a gold tie pin

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 1.300

Three gold gentleman’s wrist watches
(3x)

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 950

Three gold pocket watches
(3x)

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 1.200

A 18 carat gold stiff bracelet with ruby and diamond

Taxatie € 950 - 1.200

Resultaat € 1.600

A white gold ladies wristwatch with diamond
Silver-coloured dial with baton numerals, bezel with twenty-eight brilliant cut diamonds, sizes approx. 0.10 - 0.02 carat, on 18 carat satinised white gold strap, approx. weight 48.8 grams.

Taxatie € 2.500 - 3.500

Three watches
Respectively two diverse Mido Multi Star, automatic with separate date indication and stainles steel strap in box with warranty documents (Bangkok) and Mido Ocean Star Powerwind, automatic with black dial, on black leather strap. All with boxes and docume

Taxatie € 600 - 800

A three-strand red coral necklace, a gold hanger with white-pink cameo and a gold cross
(3x)

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 700

Two various mail purses and a gold pencil
Approx. weight 34.5 grams weighable gold.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 1.300

An 18 carat white gold ladies wristwatch with diamond
Small circular dial, surrounded by eighteen brilliant cut diamonds and flanked by twenty similar diamonds on the woven, white gold strap, length approx. 18.5 cm, approx. weight 34 grams.

Taxatie € 600 - 750

Resultaat € 900

An 18 carat gold brooch in the form of a flower with ruby and diamond
Arum type flower on diamond stem, the leaf terminating in a point and centered by a spadix, set with rubies, length 4.5 cm and approx. weight 15.9 grams.

Taxatie € 900 - 1.200

Resultaat € 1.100

A dragonfly brooch with diamond and sapphire

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 950

An 18 carat gold broad bracelet

Taxatie € 1.800 - 2.000

Resultaat € 1.700

An 18 carat gold filligree chain bracelet with sapphire

Taxatie € 900 - 1.200

Resultaat € 900

An 18 carat gold wristwatch with sapphire
Woven strap with leaf motifs, the watch with openwork cover, set with nine sapphires, length 17.5 cm and approx. weight 44.9 gram.

Taxatie € 900 - 1.200

Resultaat € 900

An 14 carat white gold three-stone ring with diamond

Taxatie € 1.200 - 1.500

Resultaat € 950

An 18 carat gold ring with amethyst and diamond

Taxatie € 1.500 - 1.800

Three various rings
(3x)

Taxatie € 950 - 1.200

Resultaat € 1.100

An 18 carat gold gentleman’s ring with diamond

Taxatie € 1.000 - 1.200

A gold and black silk watch chain, a gold signet and five (signet)rings
(7x)

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 750

A hall bench
The backrest crowned with four pinnacles. Part openwork carving of lions, cherubs and dragons amidst floral motif. The curved armrests carved with acanthus leaf and terminating in lion heads. The front with four curved claw feet with acanthus leaf on the

Taxatie € 5.000 - 7.000

Resultaat € 4.800

A table cabinet
Tomb-shaped top. The front with two doors with rectangular panels revealing ten drawers with marble panels, the centre one arched and flanked by columns. Centre section with carved sea-creatures and scrolls. On rectangular base with single drawer (of late

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 2.400

A corner cabinet
On the curved and profiled cornice a carved urn, garlands and oak foliage. Upper section with two curved doors, each with framed panel, joined by an astragal band. In the corners a rosette. Fluted stiles. Lower section with two similar, smaller doors. On

Taxatie € 1.100 - 1.300

Resultaat € 1.000

A wall mirror
In carved, oval and ribbed frame crowned with a bow ornament and garlands.

Taxatie € 600 - 800

A bracket
In rococo style with scrolled rocailles and floral motif.

Taxatie € 1.500 - 1.800

37
A miniature four door sideboard
The upper section with curved cornice and two outined doors over a draw-leaf. The deeper lower section with two rectangular doors. On four flat ball feet.

Taxatie € 900 - 1.200

Resultaat € 850

38
A table cabinet
The top with rectangular elevation with lid. Underneath two doors with decorative nails and engraved brass banding. The interior with one large and four smaller doors. On flared base with a single drawer. The whole with applied ripple banding. On four cur

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.600

39
A table cabinet
The top with tomb-shaped elevation with sliding lid. The front with two doors with rectangular panel concealing eight drawers of various sizes. On curved and flared base.

Taxatie € 1.800 - 2.200

Resultaat € 1.800