410 – Het Europese Interieur & een collectie Klokken en Horloges

12 december 2011

Op maandag 12 december zal AAG het seizoen weer traditioneel afsluiten met een grote, kwalitatief hoogstaande kunst- en kunstnijverheidsveiling onder de noemer Het Europese Interieur. U treft in deze veiling niet alleen een grote collectie begerenswaardige voorwerpen, waaronder gegraveerde glazen en Delfts aardewerk uit de nalatenschap van de onlangs overleden Amsterdamse antiquair Henk van Vliet, ook de klokkenliefhebbers komen ruimschoots aan hun trekken. Mede onder auspiciën van de bekende expert Jaap Zeeman werd een belangrijke collectie staande klokken, pendules, horloges en wat dies meer zij samengesteld die wij u met gepaste trots presenteren.
Hoogtepunt uit de collectie klokken is een rond 1685 te dateren staande klok, gesigneerd Willem Bramer te Zwolle. Taxatie voor dit uiterst belangrijke uurwerk in ebben gefineerde kast: € 25.000 – 30.000.
De belangstelling voor Chinese terracotta theepotten is momenteel bijzonder groot en wij zijn dan ook verheugd u er een collectie van te kunnen aanbieden. Wij noemen er enkele:
Een fraai Yixing theepotje, 9 cm hoog, gedecoreerd met opgaande lotusbloemen en Boeddhistische motieven is getaxeerd op € 2.000 – 3.000.
Een schitterende, 16 cm hoge Yixing theepot, ditmaal met perziken, karakters en een gestileerde draak heeft een taxarie van € 8.000 – 10.000.
Een Qianlong, Chine de Commande theeserviesdeel met de wapens van de families Swarth en van Tecklenburg is vervaardigd ter gelegenheid van het huwelijk van Jacobus Swart en Anna Maria van Tecklenburg in november 1754. Het servies wordt genoemd in Kroes’ standaardwerk ‘Chinese armorial porcelain for the Dutch market’, pagina 418 – 420 en is getaxeerd op € 1.500 – 2.000.
Uiterst verfijnd is een in China in 1929 gemaakt album met verschillende insectenprenten. Het is van de hand van Qi Bai Shi, (1864 – 1957), draagt het zegelmerk Laobai en heeft een houten, met textiel bekleed omslag. Elke prent meet 15 x 20 cm. Schatting: € 800 – 1.000.
Een album met tien landschapsprenten door de Chinese kunstenaar Fu Bao Shi, (1904 – 1965) is gedateerd 1945 en getaxeerd op € 3.000 – 4.000.
Een imposante Lonquan Celadon yen yen vaas uit de Ming dynastie is 48 cm hoog en heeft een taxatie van € 2.500 – 3.500. Deze vaas is afkomstig uit de collectie van Mr W. Ariëns te Den Haag.
Een bijzonder Chinees houten tafelscherm met een ovale jade plaquette is rond 1900 te dateren. De plaquette heeft een voorstelling van een lotusvijver met kraanvogels en figuren op een veranda. Schatting: € 3.000 – 4.000.
Temidden van verschillende kavels Delfts aardewerk treft u o.a. een zeer decoratieve wandplaque met een ijsgezicht in 17e eeuwse trant. De plaque is gemerkt Pieter van Marksveld, eigenaar van plateelbakkerij De Griekse A van 1796 t/m 1811. Taxatie € 1.800 – 2.000.
Eveneens afkomstig van de Griekse A, maar ditmaal gemerkt Pieter Kocx, (1686 – 1701) is een belangrijke faience kandelaar. Geheel naar Chinees, Kangxi voorbeeld, inclusief verticale reeksen pseudo Chinese karakters. Richtprijs € 1.200 – 1.500.
Uitzonderlijk is een Delfts blauwe theepot van een zeldzaam plat model te dateren rond 1700. Taxatie € 1.800 – 2.000.
Een 52 cm hoge Delftse knobbelvaas uit de vroege 18e eeuw draagt een doorlopend Chinoiseriedecor van figuren in een landschap. Schatting voor deze zowel achtkantige als bolvormige vaas: € 1.100 – 1.500.
Op een prachtig Delfts wapenbord prijkt het familiewapen van Van Hoekke en bovendien het jaartal 1719. Rechts van het wapen een staande Mercurius met er onder een banderol met naamsvermelding en jaartal. Fraai beschilderd in goud, groen, rood en zwart, in ‘het kleine vuur’ gebakken, in deze veiling met een taxatie van € 1.800 – 2.200.
Een minutieus geschilderde ‘verre eglomisé’ of achterglasschildering, gesigneerd en gedateerd K.J. Weygand, 1806, toont ons een uitgesproken Hollands tafereel met roeiers in een vaart achter een dijk met een molen en diverse andere gebouwen. Geschilderd in zilver en zwart met een in roze en blauw aangezette lucht, in originele lijst. Geveild bij Sotheby’s Amsterdam op 21 november, 1989, nu in deze veiling met een taxatie van € 1.800 – 2.200.
Een van de meest curieuze lots in de veiling is een ovale portretminiatuur van de Zwolse hoogleraar en rector J.P. van Medenbach Wakker. We zien deze professor en face afgebeeld, gezeten voor zijn boekenkast terwijl zijn linkerhand rust om de voet van een tinnen rouw- urn waarop een S prijkt. Deze S heeft blijkens opschrift aan de achterzijde betrekking op de overleden vrouw van Wakker, een mevrouw Sarissen. In origineel latoenkoperen lijstje en gedateerd 1802. Taxatie € 800 – 1.200.
Een andere portretminiatuur toont ons een met zijn rechterhand wijzende man, een tekening van een tuinontwerp in de rechterhand. Schatting voor dit curieuze portretje: € 1.000 – 1.500.
Een indrukwekkend, vroeg 18e eeuws Aubusson wandtapijt met een voorstelling van verschillende figuren en vee bij een boom meet 285 bij 193 cm en heeft een taxatie van € 4.000 – 6.000.
Een bijzonder gelegenheidsglas met op de kelk het gegraveerde wapen van Prins Willem IV, met aan de andere kant de Nederlandse maagd met staf en vrijheidshoed, omgeven door de wapens van de Zeven Provinciën, is geschat op € 1.200- 1.800.
Een en ander is uiteraard slechts een bescheiden greep uit het aanbod van de ruim vierhonderd met zorg bijeengebrachte kavels; graag nodigen wij u daarom uit onze kijkdagen (en veiling) te bezoeken!

A pair of silver candlesticks
Smooth with detachable drip pans.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 650

A silver sugar caster
In the form of a classical vase. Part openwork lid, with pine cone. Along the rim garlands. On square base.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 500

A silver lidded vase
Part smooth, part in hammered motif. High, tapering and on a constricted foot. First grade, approx. weight 1198 grams.

Taxatie € 1.000 - 1.500

A silver jug
Smooth and partially engraved with floral motives. The knop in the form of a little fruit. Bended wooden handle. On a constricted circular base.

Taxatie € 600 - 1.000

A five part silver coffee set
In Japanese style, smooth and decorated with mistletoe. Comprising a coffee pot, a teapot, a sugarpot and a milk jug. On matching tray.

Taxatie € 2.000 - 2.500

A silver tea set
After early 18th century example. Smooth and octagonal. Comprising a small bowl, a sugarpot with lid, a milk jug and a spoon vase. Wooden handle and grip. Second grade, approx. weight 926 grams.

Taxatie € 600 - 1.000

A three part silver tea set
Smooth and ribbed. A stylised flower as grip. Comprising a teapot, a tea caddy and a milk jug.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Three various silver dishes
One marked J. A. Hofting, 835 M oval with folded rim and with vertical beaded rims. One marked 830, oval with scalloped rim and in hammered. The last marked: Halmond und Krone and 835 S. Oval and smooth with ribbed handles on four feet.

Taxatie € 700 - 900

Six pistol handle knifes with agate and silver handle
The handles with curved ends.

Taxatie € 1.500 - 2.000

A sixteen-part silvered fish set
Model 70, silvered metal. Comprising six forks, six knives, openwork and engraved fish slice, a large fish slice a large fork and a large fish fork. Marked.

Taxatie € 1.600 - 2.400

A set of fife knive rests and a hors d’ouvre set
The knife rests model 70, silvered metal, marked. The five-part hors d'oeuvre set also model 70, silvered metal, marked in original cassette.

Taxatie € 800 - 1.200

A large combined lot various silvered cutlery
Model 70, silvered metal, in original cassette. Together with eleven large spoons and thirteen large forks, eight large knifes, five smaller knifes, two small spoons, two small forks, three fruit knifes, a fish fork, a fork with pusher and a butter knife.

Taxatie € 1.600 - 2.400

A large Gero cassette with silver cutlery
Twelve-part cutlery set, Model 70, silvered metal, in original wooden cassette. Containing: large five-part set of serving cutlery, twelve large and twelve small forks, twelve large and twelve smaller spoons and an extra serving spoon. Marked.

Taxatie € 1.800 - 2.400

A miniature silver gilt man with a wheel barrow and barrel, a silver gilt soldier with lance and a miniature silver coffee grinder
The coffee grinder French import mark swan in oval and assay mark pigs head. Approx. weight 27 grams, 13 grams and 17 grams.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 700

A miniature silver carriage
With coachman with raised whip.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 600

A tortoiseshell and silver lidded box
Octagonal, with hinged lid.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 700

A crystal spoon box with silver mounts
Rectangular with slightly curved lid.

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 400

A silver wedding belt
Made of eleven braided bands with square and rectangular mounts.

Taxatie € 600 - 1.000

An 18 carat white gold ladies wristwatch with diamond
Square dial with baton hour indication, surrounded by twenty-four octagonal cut diamonds, the strap with curled appliques with eighteen brilliant cut diamonds, case numbered 553264, approx. weight 38.5 grams, length approx. 16.8 cm. With case.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 1.000

An 18 carat white gold ladies wristwatch
The case numbered 817604, approx. weight 46.2 grams.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 1.000

An 18 carat gold fantasy chain link with matching bracelet
Case: Begeer van Kempen Vos.

Taxatie € 3.500 - 4.500

Resultaat € 3.250

A 14 carat white gold bracelet
Case: Begeer van Kempen Vos.

Taxatie € 1.200 - 1.800

Resultaat € 1.200

A platinum Belle Epoque chain link bracelet with emerald and diamond
(old cut, approx. 3.8 mm) and four smaller, millegrain set in a geometric setting, centred by a carré cut emerald, length 6 mm, approx. 14.3 grams.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.100

A braided gold bracelet

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 1.150

A 14 carat gold flexible bracelet with rose cut diamond

Taxatie € 1.200 - 1.800

An 18 carat gold ring with diamond

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 600

A 14 carat white gold solitair ring with sapphire and diamond
N.B.:

Taxatie € 4.500 - 6.000

An Art Deco ring with emerald and diamond

Taxatie € 1.500 - 2.500

Resultaat € 1.500

A gold solitair gentleman’s ring with diamond

Taxatie € 600 - 1.000

Resultaat € 651

A solitair ring with diamond

Taxatie € 2.200 - 3.200

Resultaat € 2.400

A dog collar of cultivated pearls with a large sapphire
Length of necklace approx. 33 cm

Taxatie € 5.000 - 7.000

An 18 carat white gold parure with sapphire and diamond

Taxatie € 35.000 - 45.000

A three rowed cultivated pearl necklace with diamond lock

Taxatie € 2.200 - 2.800

A pearl necklace with grey cultivated South sea/Tahiti pearls and matching ear studs
(3x)

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.250

A white gold pendant with opal and diamond

Taxatie € 1.200 - 1.800

A hart shaped Belle Epoque pendant with sapphire and diamond
In original case, marked: Krause and partly legible: Pernambuco Para.

Taxatie € 1.500 - 2.000

Resultaat € 1.500