403 – Het Europese Interieur

2 oktober 2011

Op maandag 3 oktober aanstaande is het weer zover: een belangrijke kunst- & kunstnijverheidsveiling, met als titel Het Europese Interieur. Zoals gebruikelijk bieden wij u een smaakvol geheel van uiteenlopende zaken als Chinees porselein, meubelen, zilver en juwelen, sculpturen, kronen, glas en varia, waaruit het weer uiterst aangenaam kiezen is. En alles in de kwaliteit die u inmiddels van AAG gewend bent met een sterke nadruk op schoonheid en esthetiek.
Zo is er een monumentale Chinese schotel, laat Ming, vroeg Qing, met een diameter van 46,5 cm en een prachtig decor in blauw van verschillende vogels temidden van bloeiende bloesemtakken. Deze fraaie schotel werd eerder geveild bij Christie’s Amsterdam op 27/9 2005. Nu in deze veiling met een taxatie van € 4.500 – 5.500.
Een Kangxi, ‘famille verte’ schaal, gedecoreerd met zes perken waarin fabeldieren en floraal motief rond een lotusbloem, heeft een diameter van 27 cm en een richtprijs van € 2.000 – 3.000.
Een paar aantrekkelijke, Kangxi porseleinen bekers in het zgn. ‘Gu’-model, werden eveneens eerder geveild bij Christie’s Amsterdam op 19 november 1981. Nu in deze veiling met een taxatie van € 1.000 – 1.500.
Voor de verzamelaars van jade zijn er verschillende begerenswaardige objecten. Zo is er een beeldschoon, 4 cm hoog doosje, opengewerkt in de vorm van vogels en lotustakken en gevat in een verguld zilveren randmontuur. Schatting: € 1.000 – 1.200.
Een zeldzame Japanse stootplaat of ‘tsuba’ voor een traditioneel zwaard of ‘wakizashi’ stamt uit de eerste helft van de 19e eeuw en is gesigneerd Summei Hogen en leerling van Yanagawa Naoharu. Taxatie € 2.000 – 3.000.
Ook afkomstig uit Japan is een fraai, ivoren, parelmoeren en gelakt paneel met een voorstelling van drie spelende kinderen rond een lage tafel. Dit paneel stamt uit de Meiji periode en is gevat in een lijst met gestileerde phoenixen in goud. De taxatie is €2.200 – 2.500.
Ook in deze veiling een zeer zeldzaam Yixing theepotje van uitzonderlijk hoge kwaliteit. Aan een zijde gedecoreerd met een landschap in oker en aan de andere kant met vleermuizen en bamboe en 10,5 cm hoog. Taxatie € 8.000 – 9.000.
Twee diverse kavels van vijf verschillende Chinese, Yixing theepotten, vervaardigd van terracotta en afkomstig uit de 19e eeuw en de Republiek, zijn geschat op € 2.000 – 3.000.
In de rubriek Varia treft u een stel charmante Weens bronzen paardjes met een taxatie van € 1.800 – 2.200. Zoals altijd vallen ook deze twee sculptuurtjes op door hun voortreffelijke modellering en goede beschildering.
Twee verschillende, zeldzame bronzen kandelaars, gotisch, te dateren rond 1500, zijn respectievelijk 32 en 23,5 cm hoog. Taxatie voor beiden: € 2.500 – 3.000.
Eveneens gotisch is een bronzen vijzel met de voor deze periode zo typische rechthoekige greep en tegen de onderzijde drie gestileerde klauwpoten. Schatting voor deze 16 cm hoge vijzel: € 1.500 – 2.000.
Een lieftallige sculptuur van een engel of cherubijntje, afkomstig uit Italië of Zuid Duitsland stamt uit de vroege 18e eeuw. Het is gemaakt van gestoken en gepolychromeerd lindehout, is 49 cm hoog en rust op een gemarmerd voetstuk waarop aan de onderzijde een signatuur: S.G. Adivosio. Taxatie € 1.800 – 2.200.
Twee gebeeldhouwde, gesso vergulde en gepolychromeerde figuren uit de Italiaanse Commedia dell’arte, eveneens uit de vroege 18e eeuw zijn 69 cm hoog en geschat op € 4.500 – 5.500.
Een goed noten- en palissanderhouten kistje met messing beslag is afkomstig uit Frankrijk en vervaardigd in de 17e eeuw. Opvallend door de fraai contrasterende werking tussen het hout en het deels ajour gezaagde koper en getaxeerd op € 2.400 – 2.600.
Eveneens 17e eeuws, en waarschijnlijk afkomstig uit Antwerpen is een verfijnd ebbenhouten kistje met zilveren beslag. Op het iets gebogen deksel zien we een zilveren ornament van twee engeltjes met een lauwerkrans, op het overige beslag zilveren maskerons, het geheel rustend op vier zilveren bolpootjes. Richtprijs: € 1.000 – 1.200.
Voor de verzamelaars van antieke naturalia is er een 124 cm lange, geprepareerde snuit van een zaagvis, compleet met 18 paar vervaarlijke tanden. Taxatie voor dit uiterst decoratieve stuk: € 800 – 1.000.
Een belangrijke, verguld en gepolychromeerd houten Corpus Christi uit de vroege 18e eeuw, afkomstig uit de collectie Kolish, werd eerder bij Sotheby’s Amsterdam geveild op 21 oktober 1999. Nu in deze veiling met een taxatie van € 1.500 – 2.000.
Zeer chique is een uitgebreid Hongaars, ‘Herend’ gemerkt servies. Dit 122- delige servies is gedateerd 1976 en vervaardigd naar aanleiding van het 250-jarig bestaan van deze vooraanstaande Hongaarse manifactuur. Geheel naar 18e eeuws voorbeeld met een prachtig floraal decor tegen een wit fond met gouden accenten. Van soepterrine tot eierdopje: alles is aanwezig voor een perfect gedekte tafel! Taxatie € 4.000 – 5.000.
Een decoratieve Delftse plaque in de vorm van een vogelkooi is omstreeks 1780 gemaakt. We zien hierop een vogeltje in een kooi bekroond door een baldakijn en aan weerszijden trompe l’oeul afhangende gordijnen. Aan de onder- en bovenzijde zijn bovendien nog twee galante tafereeltjes geschilderd. Taxatie voor dit charmante stuk gepolychromeerd Delfts: € 2.000 – 3.000.
Een aantrekkelijk schoorsteenstuk met een geschilderde olie op doekvoorstelling van een kaketoe bij een vaas met een boeket is getekend Fabri, stamt uit de vroege 19e eeuw en is geschat op € 2.400 – 2.600.
Een wandspiegel in een goed gestoken notenhouten lijst, bekroond door engelenkopje, is van omstreeks 1700 en is geschat op € 1.100 – 1.400.
Een paar zilveren en gegraveerd glazen peper en zoutstellen, vervaardigd door de uit Parijs afkomstige Fray Fils in de periode1875 – 1891, in Louis XVI stijl zijn getaxeerd op € 1.500 – 2.000.
Een Amsterdamse, 18 karaat gouden naaigarnituur in schildpad en ivoren doos is gemerkt Jan Berend Schone en Nicolaas ten Velden. Gemaakt omstreeks 1825 en getaxeerd op €1.200 – 1.500.
Een charmant, Art Deco zilveren koffieserviesje is vervaardigd bij van Kempen in Voorschoten in 1919. Het bestaat uit een mokkapotje, een suikerpot, een melkkannetje en een lepelvaasje, alles op een ovaal blaadje. Taxatie € 1.800 – 2.200.
Het bovenstaande is uiteraard slechts een kleine greep uit het totale aanbod; graag nodigen wij u daarom uit onze kijkdagen (en veiling) te bezoeken!
Voor meer informatie of voor het ontvangen van een conditierapport kunt u contact opnemen met onze medewerkers
T: 020 – 301 29 50 / E: info@veilinghuisaag.com

A three-part silver tea set
In Louis XVI style. Oval, part smooth. Decorated with bows, portrait medallions and garlands. On pierced oval foot. Comprising a teapot, a sugar bowl and a milk jug.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 600

A four-part silver tea set
Comprising a teapot with wooden handle and knob, a tea caddy, a sugar bowl and a milk jug. Smooth and oval, with edging. On constricted oval foot.

Taxatie € 1.000 - 1.400

Resultaat € 1.200

A silver coffee pot, lidded basket and a bowl
The coffee pot with engraved marriage arms and decorated with gadroons and floral motif. The basket in the form of a wicker basket, the lid with various fruits. The bowl circular and lobed.

Taxatie € 750 - 850

Resultaat € 650

A silver tea set
Circular and decorated with two cartouches joined by a frieze with a classical scene. A pinacle as knob. The curved spout and handle terminating in a mythical animal head.

Taxatie € 600 - 700

A silver coffee set
Smooth and circular with Maccasar ebony handles and grip. Comprising a coffee pot, a sugar bowl, a milk jug, a spoon vase and an oval tray.

Taxatie € 1.400 - 1.600

A silver teapot
Smooth and circular. The lid knob in the form of a spiral supported lid. Part curved and part flat spout. Curved ivory handle. On circular and constricted foot.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 500

A silver teapot
Oval, part smooth and with gadroons. The lid knob in the form of a coiled snake. On constricted oval foot.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 300

A silver and blue glass lidded dish on under tray
In Empire/retour d' Egypte manner. On the circular lid a pear-shaped grip. The circular, blue glass dish in silver mounts supported by six Egyptian servants linked by swags.

Taxatie € 1.000 - 1.500

Resultaat € 500

A silver dish with blue glass liner
Oval, openwork of grapes and vines and a palmette border. On both sides a double, curved handle terminating in the head of a mythical animal. On four claw feet with acanthus leaf.

Taxatie € 800 - 1.000

A silver jardiniere
Smooth, oval and part pierced in floral motif. Both sides with curved handle. On four pierced work feet. With brass liner.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 1.550

A silver pastry basket
Oval and pierced work in floral motif. The scrolled rim with four masks. On four curved and pierced work feet.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 480

A silver inkwell
Vase-shaped pot on oval tray. On the hinged lid a fruit-shaped knop. Smooth, part in hammered- and floral motif. On four flower-shaped feet.

Taxatie € 800 - 1.000

Resultaat € 2.200

A pair of silver and engraved glass salt and pepper shakers
After Louis XVI example. With a central openwork handle crowned by a flower vase. On both sides an engraved glass shaker in circular mount. On outlined tray with bow-ornaments, medallions and acanthus leaf. On four ball feet.

Taxatie € 1.500 - 2.000

A silver bisquit tin on tray
Circular, smooth, with beaded rim.

Taxatie € 600 - 750

Resultaat € 420

A silver biscuit tin on tray
Smooth and circular. Upper and under rim with beaded edge.

Taxatie € 900 - 1.100

Resultaat € 800

A silver dish, a silver dish on tray and a three-sided silver dish
The first smooth with cablecord rim. The second smooth and circular. The last dish with edging.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.100

A silver box, a silver tray and a silver sugar and cream set
The box oval, lobed and decorated with engraving. The tray circular with raised scalloped rim. The set smooth and comprising a milk jug and a sugar pot on oval tray.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 550

A pair of silver trays
Circular, with edging. On three curved feet.

Taxatie € 800 - 1.200

Resultaat € 1.350

A silver plated serving tray on silver plated stand
The tray with rounded corners and raised rim decorated with gadroons. On both sides a handle with gadroons and acanthus leaf.

Taxatie € 800 - 900

A silver set of tableware
Smooth with beaded edge and laurel wreath on the rims and handles. Comprising two circular platters, a pair of sauce boats on oval underplate, two circular dishes with lid, two dishes without lids.

Taxatie € 3.000 - 4.000

Resultaat € 3.800

A pair of silver candlesticks
Smooth, part ribbed and with beaded edges. Oval bobeche, stem and foot.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 1.900

Four sterling silver candlesticks
Smooth, circular, vase-shaped holders. Tapering shaft on circular and profiled foot.

Taxatie € 600 - 800

A pair of silver candlesticks
Smooth with seven beaded rims. Detachable, oval bobeches on vase-shaped holders. Tapering shaft. On oval and profiled foot.

Taxatie € 1.000 - 1.400

Resultaat € 2.800

A pair of silver candlesticks
Smooth, with detachable, disc-shaped bobeches. Vase-shaped holders. The shaft in the form of a pedestal. On scalloped and profiled foot.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 900

Three various silver mustard jars, a silver cellar with spoon and a small tray
One smooth and circular with balusters. The other two in Louis XVI style. The salt cellar oval and with pierced work. All with blue glass liners. The tray oval and decorated with vines. Together with a pair of sugar thongs, unmarked.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 550

An 18 carat gold sewing set in tortoiseshell and ivory box
Rectangular tortoiseshell box, with ivory banding and mother-of-pearl lockplate. Interior with scissors, a needle container with four pins and a needle, a darning needle, a refillable pencil and a thimble. With key.

Taxatie € 1.200 - 1.500

Four silver sweetmeat boxes
Oval, pierced work of gadroons, egg-and-dart and floral motif. With applied portrait medallions and garlands. On both sides a bow-shaped handle. On four curved and fluted feet.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 550

Seven various silver cutlery items, a crystal dish with silver handle, a crystal dish and a crystal salt cellar, both on silver foot, and a silver salt cellar
Together with a sugar sifter with oval bowl 1815, a cake scoop with agate handle 1874, a serving fork and spoon 1850, a soup ladle 1853, a serving spoon 1864 and a pair of sugar thongs 1856. The salt cellar egg-shaped, on three ball feet.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 550

A silver and part gilded tea caddy
Circular and smooth. On the profiled lid a hinged grip.

Taxatie € 1.400 - 1.600

Resultaat € 1.150

A silver soap box with gilt interior
Circular, smooth and with central hinge. On the front a scalloped clasp. Interior with the initials L.P. On constricted, circular and profiled foot.

Taxatie € 1.200 - 1.500

A silver and mother-of-pearl tobacco/snuff box
Oval and smooth, with edging. On the mother-of-pearl lid a carved scene of a Roman general entering a city. The inside with engraved scene of a dying Adonis in the arms of Venus. On her upper left arm the signature: I M S.

Taxatie € 600 - 700

Resultaat € 1.600

A silver tin
Circular and smooth, with hinged lid. Edging on upper- and lower rim.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.050

A miniature silver canon on wheeled base
Assay mark of 1795 Alkmaar, assay mark 'flowered letter V', and assay mark dating 1807.

Taxatie € 700 - 900

Resultaat € 3.000

A silver gilt, miniature mill
The top with two seated birds. The front and back with pierced work. On rectangular base with leaf motif.

Taxatie € 600 - 800

A miniature silver brush and sledge
The back of brush smooth and oval, with eyelet. The sledge pulled by one horse. With driving father and two children.

Taxatie € 600 - 700

A miniature silver and enamel box
Circular and smooth, with two cable-cord rims. On the hinged lid enameled floral motif. On the underside the engraved initials G P K.

Taxatie € 600 - 800

Resultaat € 1.000