Aankondiging aankomende veiling

518 – Old Masters to Modernists

Datum Maandag 21 juni 2021, 14 uur (op reservering)
Kijkdagen Vrijdag 18 t/m zondag 20 juni, van 10 tot 17 uur of op afspraak

Hierbij presenteren wij u onze aankomende veiling van Oude meesters tot Modernisten, bestaande uit 184 lots. De catalogus gaat van start met vijf lots van de hand van Rembrandt Harmensz. van Rijn, waarvan lot 1 direct in het oog springt. Dit belangrijke zelfportret uit 1653, Self Portrait in a Cap and Scarf with the Face Dark: Bust, behoort tot een van de bekendste werken van deze ijdele en zo gezochte kunstenaar. Taxatie € 3.000 – 5.000.

Een ander belangrijke grafisch kunstenaar betreft Joan Blaeu, die middels lot 6 vertegenwoordigd is met zijn Theatrum urbium Belgicae foederatae uit 1649. Deze bijzondere tweede Latijnse editie van het eerste volume van Blaeu’s Stedenatlas der Nederlanden bevindt zich in museale staat met zijn handgekleurde en goudgehoogde accenten. Taxatie € 40.000 – 60.000.

Onder de vele Oude Meester schilderijen vindt u een zeer important kunsthistorisch stuk onder lot 19. Dit schilderij door Jacob Ochtervelt verbeeldt niet alleen aantrekkelijk  elegant gezelschap, maar is hoogstwaarschijnlijk de eerst bekende Westerse afbeelding van het spel Paper, Rock, Scissors. Ondanks het feit dat deze van oorsprong Chinese interactie reeds sinds 206 BC wordt beschreven, zou het het Westen pas in de 20ste eeuw hebben bereikt. Middels dit werk weten wij nu dat dit gezelschapsspel reeds drieënhalve eeuw  onze avonden opfleurt. Taxatie € 4.000 – 6.000.

Onder de aangeboden stillevens treft u ook een werk gesigneerd W. Mertens, de kunstenaar bekend als Wouter Mertens, van wel zeer verfijnde kwaliteit. Deze Garland of Fruit, van meer dan een meter breed, wist ons vanuit een privé collectie in Milaan te bereiken. Taxatie € 15.000 – 25.000.

Ook bevat deze veiling een ruim aanbod Romantische schilderkunst, van bekende kunstenaars zoals Spohler, Roosenboom, Schelfhout, Eversen en de bekende schildersfamilie Koekkoek. Maar ook Cornelis Springer is vertegenwoordigd met lot 68, Achter de Muren te Harderwijk; een belangrijk werk in zijn oeuvre, vermeldt in literatuur en voorzien van echtheidsverklaring door de kunstenaar zelf. Taxatie € 15.000 – 20.000.

Van later datum is de selectie werken door Johan Hendrik van Mastenbroek, afkomstig van verschillende particuliere verzamelaars. Vijf van de zes zijn gewijd aan zijn eigen woonplaats Rotterdam, maar alle zijn gekenmerkt door de indrukwekkende luchtpartijen. Taxaties veriërend van € 800 – 12.000.

De Larense School is goed vertegenwoordigd middels de vele interieurs, waaronder één van de hand van Jozef Israëls. Deze Jour de Repos: The Card Players betreft een verfijnd uitgewerkte versie in aquarel van het bekende grootformaat schilderij De Kaartspelers. Taxatie € 4.000 – 6.000.

Daarnaast is een collectie opgenomen door Willem de Famars Testas, welke via privébezit  werd doorgegeven. Deze reislustige kunstenaar bezocht al vroeg de Oriënt, net als zijn tijdgenoot Marius Bauer (lot 161), maar legde zich na zijn terugkeer mede toe op het illustreren van boeken. Taxaties variërend van € 600 – 1.200.

Onder de Impressionistische werken springt lot 179, My Wife Marie, door Evert Pieters direct in het oog. De losse toets en kleurschakeringen waarmee dit dubbelzijdige werk is opgebouwd vergelijkt zich met de kwaliteit van zijn bekende contemporaine internationale collega’s. Taxatie € 3.000 – 5.000.

De veiling zal worden afgesloten met twee belangrijke schilderijen van de hand van de Amsterdamse kunstenaar Kees Maks. Lot 183, voorstellende een Dressuurrijder, toont de behendige vlotte toets in zijn voornamelijk geel-oranje gedomineerde palet. Taxatie € 4.000 – 6.000. Het daaropvolgende – en laatste – lot 184, verbeeldt het portret van de befaamde actrice Jo Bouwmeester. Met de schitterende herkomst en haar brutale blik is dit een absolute eye-catcher voor uw interieur. Taxatie € 10.000 – 20.000.

Wij nodigen u uit de catalogus hier te bekijken.

Graag attenderen wij u hier op de overige mogelijkheden tot deelname aan de veiling.

Voor meer informatie aangaande onze veilingen en mogelijkheden tot bieden, gelieve contact op te nemen per e-mail of telefoon. Onze specialisten staan tot uw beschikking om uw vragen te beantwoorden en u te ondersteunen bij het kiezen van een biedmethode die het beste bij u past.