• 444 - The Spring Sale

    Veiling: Maandag 31 maart 2014, 13 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 28 t/m zondag 30 maart, van 10 tot 17 uur

    De catalogus gaat van start met een prachtige collectie zilveren gebruiksvoorwerpen, waaronder de deels vergulde tabakstrommel van de Amsterdamse meester Hendrik Keijzer uit 1763. Lot 9 betreft een fraaie, rijk bewerkte pot met een gestileerd bloempje als dekselknop. Taxatie € 3.500 - 5.000.
    Afkomstig uit Rotterdam is lot 79, het prachtig gesigneerd staand horloge. Van de maker Willem Gibb is bekend dat hij een werkplaats had op de Blaak van circa 1710 tot omstreeks 1770, daarnaast was Gibb bovendien hoofdman van het St. Eloys gilde. Taxatie € 3.500 - 4.500.
    Deze veiling biedt u ook een bijzondere keus aan spiegels, zoals lot 86, een mogelijk Italiaanse wandspiegel, gemaakt omstreeks 1760. De uitbundige ornamentiek en het prachtige oude spiegelglas zorgen voor een schitterende ‘looker’ in uw interieur. Taxatie € 2.000 - 3.000.
    Via een prachtige selectie meubelen, waarvan de meeste afkomstig uit de 18e eeuw, leidt de catalogus u naar lot 118, een groot grote Russische ikoon uit de 19e eeuw. De voorstelling van de Anastasis, een dubbelthema met de Nederdaling ter Helle en de Verrijzenis van Christus, is zeer fijn geschilderd en uiterst kleurrijk. Taxatie € 4.000 - 5.000.
    Ook bevat deze catalogus een groot aantal lots Chinees en Japans porselein. Lot 164 bestaat uit een beeldig paar koffiekannen met deksels uit de Qianglong periode. Deze conische, in blauw wit gedecoreerde kannen zijn geïnspireerd op een Engels zilveren prototype van omstreeks 1735, de vogelkopvormige tuit is echter te herleiden naar een Meissen-voorbeeld uit dezelfde periode. Taxatie voor deze twee € 2.000 - 3.000.
    Maar ook het paar Japanse ‘byobu’ kamerschermen uit de late Edo periode vallen onmiddellijk op door de kwaliteit van de voorstellingen van een hoogwaardigheidsbekleder met jagend gezelschap. Taxatie voor dit lot (192) € 9.000 - 10.000.
    Van vergelijkbare grootte en afkomstig uit Java is lot 222, voorstellende ‘Gajasimha’, het mythische fabeldier met slurf, opgehouden armen en uitpuilende ogen. Dit indrukwekkende stenen beeld stamt uit de 15e/16e eeuw en heeft een taxatie van € 3.000 - 4.000.
    Voor de modeliefhebber bieden wij u lot 333 - 336, vier prachtige vintage ensembles van de hand van Fong Leng. Dat het Amsterdam Museum zeer recentelijk een gehele tentoonstelling aan deze modekoningin heeft gewijd is geheel duidelijk, wanneer men de kwaliteit en kunstzinnigheid van deze toch zeer draagbare kleding beoordeelt. Taxatie per ensemble € 500 - 800.
    Een deel van de kunstwerken wordt geveild zonder minimumprijs. U herkent deze aan de taxatie € 1 - 1.