• 417 - Het Europese Interieur

    Veiling: Maandag 18 juni 2012, 14 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 15 t/m zondag 17 juni, van 10 tot 17 uur

    Op maandag 18 juni zullen wij weer een belangrijke kunstnijverheidsveiling organiseren, waarin u alle objecten kunt vinden welke deel uitmaakten van een ‘Europees Interieur’.

    Een ruime keus aan kwalitatief hoogstaand antiek zal worden aangeboden, variërend van Chinees en Europees porselein en aardewerk, klokken, barometers en horloges, gegraveerde glazen, diverse Neurenbergse kunstkabinetjes, tot zilver en juwelen, bolkronen en zomeer.
    Wij noemen u enkele hoogtepunten:
    Zo treft u te midden van het Chinees een belangrijk bronzen wijnvat uit de Londense collectie Michael Goedhuis. Dit rituele vat uit de Han Dynastie, (206 v.C. - 220 n.C.), is gedecoreerd met vier zgn. ‘taotie’-maskers. Taxatie € 2.000 - 3.000.
    Een zeer fraaie blauw-witte klapmutskom, zo genoemd naar het 17e eeuwse hoofddeksel waar dit type op lijkt, draagt het zeskaraktermerk Kangxi en periode. Taxatie € 1.300 - 1.500.
    Een dergelijke kom, gemerkt Chenghua, van superieure kwaliteit, is geschat op € 4.000 - 5.000.
    Een prachtige eierschaal-porseleinen, famille rose schaal met gele achterzijde, te dateren rond 1900, heeft een taxatie van € 2.000 - 3.000. De schaal is gedecoreerd met floraal motief en draagt een strofe uit een gedicht van de Ming dichter Shen Shixing: ‘Drie weelderige herfsttakken, bloeiend met veelkleurige bloemen…’.
    Een 17 cm hoge Guanyin, uitgevoerd in gelakt Yixing is getaxeerd op € 3.000 - 4.000.
    Een zeldzame, getorste en balustervormige Yixing vaas uit de eerste helft van de 18e eeuw heeft het acht karaktermerk Jingxi Gushi Chen Ziwen Zhi. De vaas is uiterst verfijnd gedecoreerd met zes bloeiende takken, spiralen en driehoeken. C.J.A. Jörg beschrijft in zijn ‘Oosters porselein, Delfts aardewerk, Wisselwerkingen’ een dergelijke vaas op blz. 52 en 98. Taxatie € 5.000 - 7.000.
    Een zeskantige Yixing theepot van omstreeks 1700 is eveneens geschat op € 5.000 -7.000.
    Ronduit schitterend is een grote ivoren okimono uit de Meiji periode. Deze fijn gestoken, bebaarde man met in zijn opgeheven linkerhand een samoerai is 47 cm hoog en heeft een taxatie van € 3.500 - 4.500.
    Bij de Art Nouveau/ Art Deco treft u onder meer een drie-delig ‘Anhems Fayence’ pendulestel naar ontwerp van Klaas Vet, te dateren rond 1915, is geschat op € 1.500 - 2.000.
    Een fraaie cameo glazen Gallé vaas uit Nancy , gedecoreerd met paarse bloemen en goed gemerkt, heeft een taxatie van € 1.200 - 1.500.
    Te midden van de vroege beeldhouwkunst een belangrijk, vroeg Nederlands, mogelijks zelfs Haarlems, eikenhouten beeld met een voorstelling van de moeder van Maria, Maria zelf en het Christuskind, een zgn. ‘Ánna Gedrieën’, is getaxeerd op € 6.000 - 8.000.
    Van hoge kwaliteit is een eiken beeld van een knielende heilige, afkomstig uit Zuid Duitsland en gemaakt in de 15e eeuw. Taxatie voor dit echte ‘kabinetstuk’: € 4.000 - 5.000.
    Van wit marmer vervaardigd is een lieftallige vrouwelijke portretbuste op marmer beschilderde sokkel. Het beeld stamt in ieder geval uit de vroege 19e eeuw en is mogelijk zelfs vroeger. Taxatie voor dit 57 cm hoge beeld: € 2.000 - 2.500.
    Een charmant ‘Weens bronsje’, voorstellende een oriëntaalse tapijtverkoper, heeft een taxatie van € 1.100 - 1.500.
    Een paar lieftallige, gepolychromeerd houten, staande engelen, vallen op door hun kwaliteit. Ze zijn afkomstig uit Zuid Duitsland en vervaardigd in de vroege 18e eeuw. Taxatie voor deze twee 65 cm hoge eye-catchers: € 4.000 - 6.000.
    Voor de verzamelaars van Hollands porselein is er een paar Loosdrechtse borden, aantrekkelijk gedecoreerd met een bloementuiltje en met iets geschulpte, goud gebieste rand.
    Taxatie voor dit stel 18e eeuwse, hoge kwaliteit borden met een diameter van 29 cm: € 1.000 - 1.400.
    Twee aantrekkelijke apothekers/stroopkannen, deels gepolychromeerd zijn van omstreeks 1800 en hebben een taxatie van € 1.200 - 1.500.
    Zeldzaam is een couvert met zgn. ‘Bow’ porseleinen pistoolheften en zilveren manchetten. Deze is omstreeks 1755 vervaardigd in Londen. Schatting: € 1.000 - 1.200.
    Een staande klok in eikenhouten kast is gesigneerd Joan’s Klock, Amsterdam. Het uurwerk heeft een vierkante wijzerplaat met datumaanwijzing en dubbel slagwerk. Taxatie € 2.000 - 3.500.
    Een verguld bronzen en ‘Boulle’-stijl consoleklok door Jean Arsandaux is te dateren rond 1750. Deze typische Louis XV klok, met aan de bovenzijde de godin Hebe, is aan de achterzijde gesigneerd ‘ Arsandaux A Paris ‘ en heeft een schatting van € 1.500 - 2.000.
    Een Rolex herenhorloge, een Rolex Oyster Perpetual Date Submariner, met blauwe wijzerplaat is getaxeerd op € 1.500 - 2.000.
    Voor de dames is er een schitterend Longines, 18 karaats, witgouden en diamanten dameshorloge met een taxatie van € 2.500 - 3.500.
    Een prachtige, 18 karaats gouden schakelarmband, met vijf rijen gefacetteerde, halfronde schakels is getaxeerd op € 1.800 - 2.000.
    Eveneens 18 karaat is een grote ring met achthoekig geslepen amethist en briljant geslepen diamantjes. Schatting € 1.500 - 1.800.
    Een, letterlijk schitterende, zes-lichts messing kroon uit de 18e eeuw, afkomstig uit Duitsland en aan de bovenzijde afgezet met een duifje is getaxeerd op € 2.200 - 2.600.
    Ronduit monumentaal te noemen is een 18e eeuwse, fraai gestoken, ebbenhouten halbank. Dit meubel is afkomstig uit voormalig Nederlands Indië heeft een taxatie van € 5.000 - 7.000.
    Voor de collectioneurs van etnografica is er een houten Nias voorouderbeeld van een gehurkte figuur, frontaal uitgebeeld met halsketting. Het beeld is gemaakt in de 19e eeuw is getaxeerd op € 3.000 - 4.000.
    Een prachtige Fiji strijdknots, gedecoreerd met diermotieven en lijnen is afkomstig uit de vermaarde Amsterdamse collectie P. de Dood. Taxatie voor dit 106 cm lange wapen: € 1.500 - 2.000.
    Natuurlijk is het bovenstaande slechts een kleine greep uit het aanbod. Wij nodigen u van harte uit alle objecten te bezichtigen tijdens de kijkdagen en hopen u op de veiling te mogen verwelkomen!