• 403 - Het Europese Interieur

    Veiling: Maandag 3 oktober 2011, 14 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 30 september t/m zondag 2 oktober, 10 tot 17 uur

    Op maandag 3 oktober aanstaande is het weer zover: een belangrijke kunst- & kunstnijverheidsveiling, met als titel Het Europese Interieur. Zoals gebruikelijk bieden wij u een smaakvol geheel van uiteenlopende zaken als Chinees porselein, meubelen, zilver en juwelen, sculpturen, kronen, glas en varia, waaruit het weer uiterst aangenaam kiezen is. En alles in de kwaliteit die u inmiddels van AAG gewend bent met een sterke nadruk op schoonheid en esthetiek.
    Zo is er een monumentale Chinese schotel, laat Ming, vroeg Qing, met een diameter van 46,5 cm en een prachtig decor in blauw van verschillende vogels temidden van bloeiende bloesemtakken. Deze fraaie schotel werd eerder geveild bij Christie’s Amsterdam op 27/9 2005. Nu in deze veiling met een taxatie van € 4.500 - 5.500.
    Een Kangxi, ‘famille verte’ schaal, gedecoreerd met zes perken waarin fabeldieren en floraal motief rond een lotusbloem, heeft een diameter van 27 cm en een richtprijs van € 2.000 - 3.000.
    Een paar aantrekkelijke, Kangxi porseleinen bekers in het zgn. ‘Gu’-model, werden eveneens eerder geveild bij Christie’s Amsterdam op 19 november 1981. Nu in deze veiling met een taxatie van € 1.000 - 1.500.
    Voor de verzamelaars van jade zijn er verschillende begerenswaardige objecten. Zo is er een beeldschoon, 4 cm hoog doosje, opengewerkt in de vorm van vogels en lotustakken en gevat in een verguld zilveren randmontuur. Schatting: € 1.000 - 1.200.
    Een zeldzame Japanse stootplaat of ‘tsuba’ voor een traditioneel zwaard of ‘wakizashi’ stamt uit de eerste helft van de 19e eeuw en is gesigneerd Summei Hogen en leerling van Yanagawa Naoharu. Taxatie € 2.000 - 3.000.
    Ook afkomstig uit Japan is een fraai, ivoren, parelmoeren en gelakt paneel met een voorstelling van drie spelende kinderen rond een lage tafel. Dit paneel stamt uit de Meiji periode en is gevat in een lijst met gestileerde phoenixen in goud. De taxatie is €2.200 - 2.500.
    Ook in deze veiling een zeer zeldzaam Yixing theepotje van uitzonderlijk hoge kwaliteit. Aan een zijde gedecoreerd met een landschap in oker en aan de andere kant met vleermuizen en bamboe en 10,5 cm hoog. Taxatie € 8.000 - 9.000.
    Twee diverse kavels van vijf verschillende Chinese, Yixing theepotten, vervaardigd van terracotta en afkomstig uit de 19e eeuw en de Republiek, zijn geschat op € 2.000 - 3.000.
    In de rubriek Varia treft u een stel charmante Weens bronzen paardjes met een taxatie van € 1.800 - 2.200. Zoals altijd vallen ook deze twee sculptuurtjes op door hun voortreffelijke modellering en goede beschildering.
    Twee verschillende, zeldzame bronzen kandelaars, gotisch, te dateren rond 1500, zijn respectievelijk 32 en 23,5 cm hoog. Taxatie voor beiden: € 2.500 - 3.000.
    Eveneens gotisch is een bronzen vijzel met de voor deze periode zo typische rechthoekige greep en tegen de onderzijde drie gestileerde klauwpoten. Schatting voor deze 16 cm hoge vijzel: € 1.500 - 2.000.
    Een lieftallige sculptuur van een engel of cherubijntje, afkomstig uit Italië of Zuid Duitsland stamt uit de vroege 18e eeuw. Het is gemaakt van gestoken en gepolychromeerd lindehout, is 49 cm hoog en rust op een gemarmerd voetstuk waarop aan de onderzijde een signatuur: S.G. Adivosio. Taxatie € 1.800 - 2.200.
    Twee gebeeldhouwde, gesso vergulde en gepolychromeerde figuren uit de Italiaanse Commedia dell’arte, eveneens uit de vroege 18e eeuw zijn 69 cm hoog en geschat op € 4.500 - 5.500.
    Een goed noten- en palissanderhouten kistje met messing beslag is afkomstig uit Frankrijk en vervaardigd in de 17e eeuw. Opvallend door de fraai contrasterende werking tussen het hout en het deels ajour gezaagde koper en getaxeerd op € 2.400 - 2.600.
    Eveneens 17e eeuws, en waarschijnlijk afkomstig uit Antwerpen is een verfijnd ebbenhouten kistje met zilveren beslag. Op het iets gebogen deksel zien we een zilveren ornament van twee engeltjes met een lauwerkrans, op het overige beslag zilveren maskerons, het geheel rustend op vier zilveren bolpootjes. Richtprijs: € 1.000 - 1.200.
    Voor de verzamelaars van antieke naturalia is er een 124 cm lange, geprepareerde snuit van een zaagvis, compleet met 18 paar vervaarlijke tanden. Taxatie voor dit uiterst decoratieve stuk: € 800 - 1.000.
    Een belangrijke, verguld en gepolychromeerd houten Corpus Christi uit de vroege 18e eeuw, afkomstig uit de collectie Kolish, werd eerder bij Sotheby’s Amsterdam geveild op 21 oktober 1999. Nu in deze veiling met een taxatie van € 1.500 - 2.000.
    Zeer chique is een uitgebreid Hongaars, ‘Herend’ gemerkt servies. Dit 122- delige servies is gedateerd 1976 en vervaardigd naar aanleiding van het 250-jarig bestaan van deze vooraanstaande Hongaarse manifactuur. Geheel naar 18e eeuws voorbeeld met een prachtig floraal decor tegen een wit fond met gouden accenten. Van soepterrine tot eierdopje: alles is aanwezig voor een perfect gedekte tafel! Taxatie € 4.000 - 5.000.
    Een decoratieve Delftse plaque in de vorm van een vogelkooi is omstreeks 1780 gemaakt. We zien hierop een vogeltje in een kooi bekroond door een baldakijn en aan weerszijden trompe l’oeul afhangende gordijnen. Aan de onder- en bovenzijde zijn bovendien nog twee galante tafereeltjes geschilderd. Taxatie voor dit charmante stuk gepolychromeerd Delfts: € 2.000 - 3.000.
    Een aantrekkelijk schoorsteenstuk met een geschilderde olie op doekvoorstelling van een kaketoe bij een vaas met een boeket is getekend Fabri, stamt uit de vroege 19e eeuw en is geschat op € 2.400 - 2.600.
    Een wandspiegel in een goed gestoken notenhouten lijst, bekroond door engelenkopje, is van omstreeks 1700 en is geschat op € 1.100 - 1.400.
    Een paar zilveren en gegraveerd glazen peper en zoutstellen, vervaardigd door de uit Parijs afkomstige Fray Fils in de periode1875 - 1891, in Louis XVI stijl zijn getaxeerd op € 1.500 - 2.000.
    Een Amsterdamse, 18 karaat gouden naaigarnituur in schildpad en ivoren doos is gemerkt Jan Berend Schone en Nicolaas ten Velden. Gemaakt omstreeks 1825 en getaxeerd op €1.200 - 1.500.
    Een charmant, Art Deco zilveren koffieserviesje is vervaardigd bij van Kempen in Voorschoten in 1919. Het bestaat uit een mokkapotje, een suikerpot, een melkkannetje en een lepelvaasje, alles op een ovaal blaadje. Taxatie € 1.800 - 2.200.
    Het bovenstaande is uiteraard slechts een kleine greep uit het totale aanbod; graag nodigen wij u daarom uit onze kijkdagen (en veiling) te bezoeken!
    Voor meer informatie of voor het ontvangen van een conditierapport kunt u contact opnemen met onze medewerkers
    T: 020 - 301 29 50 / E: info@veilinghuisaag.com