• 493 - The Asian Art Sale

    Veiling: Maandag 3 juli 2017, 14 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 30 juni t/m zondag 2 juli, van 10 tot 17 uur

    Verzamelaars en liefhebbers van Aziatica mogen deze veiling niet missen. De 213 lots beslaan onder meer porselein en aardewerk, maar ook gebruiksvoorwerpen, meubels, kleding, kunstwerken en andere verzamelobjecten.

    De catalogus start met een selectie van blauwwit porselein, waarvan lot 5 meteen in het oog springt. Deze grootformaat ‘Kraak porseleinen’ schotel, met een diameter van bijna 50 cm, is versierd met vogels, pioenrozen en antiquiteiten in de voor de Wanli periode zo herkenbare vlakverdeling. Taxatie € 2.000 - 3.000.
    De cover wordt gesierd door lot 8, een prachtige klapmutskom die beschilderd is met weiqi spelers en een qin muzikant. Taxatie € 3.000 - 4.000. Eveneens uit de Kangxi periode dateert lot 26, een baluster dekselvaas, rijkelijk gedecoreerd met lotus, pioenrozen, chrysanten en prunus. Met een hoogte van 56 cm wordt deze u zeer aantrekkelijk aangeboden voor € 4.000 - 6.000.

    Onder het famille rose porselein treft men een bijzondere Bajixiang wierookbrander aan. Dit lot 51 heeft een voorstelling van lotusbloemen en vleermuizen op een gele achtergrond. De binnenzijde is bedekt met turquoise glazuur. Taxatie € 5.000 - 8.000.
    Lot 55 valt op door de uitbundige decoratie in blauwwit en famille rose, wat dit bord tot een waar kunstwerk verheft. Taxatie € 4.000 - 6.000.
    Tot een van de hoogtepunten in deze veiling behoort lot 60. Deze Chinese koraal-gegronde kom heeft een weelderige bloemcompositie op een koraalrode achtergrond. De taxatie voor dit zeldzame object is € 7.000 - 9.000.

    In de collectie Yixing bevinden zich, naast vele theepotten, twee prachtige 18e eeuwse theebussen met deksels onder lot 77. Het stel is gedecoreerd met draken met de vlammende parel tussen wolken op elke zijde en heeft een verwachte veilingopbrengst van € 5.000 - 7.000.

    Zeer gezocht door verzamelaars en interior decorators zijn lot 95 en 96. De 19e eeuwse blauwzijden mantels zijn beide zeer minutieus voorzien van uitbundige borduursels. Taxatie € 800 - 1.200 en € 600 - 800.
    Opvallend is de grillig gevormde Chinese ‘scholar’s rock’ wortel, met een hoogte van 86 cm. Dit decoratieve object wordt u aangeboden onder lot 98 met een taxatie van € 800 - 1.200. Van zeer bijzonder hout gemaakt is lot 107, een grote hongmu kalligrafeertafel met diep honingkleurig patina. Doordat deze afkomstig is uit de Qing-dynastie en zeer goed bewaard is gebleven, behoort dit tot een waar collector’s item. Taxatie € 6.500 - 8.500. In deze sectie van de veiling bevinden zich overigens verschillende meubels, waaronder de 18e eeuwse vitrinekast, zeer geschikt voor het uitstallen van uw porseleincollectie. Dit lot 115 heeft een taxatie van € 2.500 - 3.500.

    Ook Japans porselein is vertegenwoordigd, onder meer door lot 135, een prachtige Arita blauwwitte ‘Van Frytom’ schotel. De afbeelding is geschilderd naar een Delfts blauw origineel in de manier van Frederik van Frytom. Het hier afgebeelde patroon staat ook bekend als ‘Scheveningen’ of ‘Deshima’: men speculeert nog altijd over de oorsprong van het hier afgebeelde vissersdorp. Taxatie € 2.000 - 3.000.
    Indrukwekkend zijn de twee Japanse harnassen uit de Edo periode, beide bestaan uit diverse onderdelen. Bij lot 152 ontvangt u ook de originele dozen met familiewapen, welke meestal ontbreken. Taxatie € 12.000 - 18.000.

    Speciale aandacht verdienen twee Chinese bronzen wijnvaten, beide afkomstig uit de Han-dynastie. Een plat ovaal exemplaar, lot 163, is getaxeerd op € 4.000 - 6.000 en een balustervormige, lot 166, op € 6.000 - 8.000.

    De collectie beelden bevat lot 179, een ander hoogtepunt uit deze veiling. Dit aardewerken gezadeld paard uit de Oostelijke Wei-dynastie is bijzonder goed geproportioneerd en verrijkt met veel details. Taxatie voor deze € 10.000 - 15.000.

    Boeddha beelden mogen uiteraard in deze veiling niet ontbreken. Zo bieden wij u een Noord-Indiaas stenen fragment van een stele met Boeddha Vairocana aan uit de 11e-12e eeuw. Dit lot 182 stelt een gezeten Boeddha voor handen gevouwen en heeft een verwachte opbrengst van € 5.000 - 7.000.
    Een Gandhara stucco hoofd van Boeddha Shakyamuni uit de 4e-5e eeuw is prachtig uitgewerkt met geloken ogen en krullend haar. Dit lot 183 met een uiterst serene uitstraling heeft een taxatie van € 5.000 - 7.000.
    Lot 197, een bijzonder Nepalees beeld uit de 17e-18e eeuw, stelt de godheid Tara voor. De bronzen verbeelding met een gezicht met het derde oog en een rijk gedecoreerde tiara staat getaxeerd € 4.000 - 5.000.

    De veiling wordt afgesloten met enkele schilderijen en werken op papier. Het laatste lot 213 betreft een Portret van een Balinese man door Rudolf Bonnet. Deze intrigerende pasteltekening uit 1955 wordt u aangeboden met een taxatie van € 5.000 - 8.000.