• 485 - Moderne & Hedendaagse Kunst en een collectie sculpturen

    Veiling: Maandag 12 december 2016, 14 uur
    Kijkdagen: Vrijdag 9 t/m zondag 11 december, van 10 tot 17 uur

    Verheugd zijn wij over het zeer gevarieerde aanbod van deze aankomende veiling. De catalogus bevat 135 tekeningen, aquarellen, schilderijen, fotografie en sculpturen, gemaakt aan het eind van de negentiende eeuw tot heden.

    Zo zal de veiling van start gaan met werken van de hand van Isaac Israels, Lourens Alma Tadema en Nikola Tanev. Vervolgens treft u een ruim aanbod Bergense en Haagse School en collecties werken door Dirk Smorenberg, Nic Jonk en Charlotte van Pallandt. Ook zijn diverse CoBrA-kunstenaars vertegenwoordigd, waaronder Lucebert, Anton Rooskens, Corneille, Eugène Brands en hun navolgers Jef Diederen, Ger Lataster en Jan te Wierik.

    De cover wordt gesierd door een schilderij door Armando, wat u leidt naar de opgenomen minimalistische kunst van Agnes Martin, Jan Schoonhoven, Lou Loeber, JCJ Vanderheyden, Bram Bogart en Cole Morgan. Onder de overige lots vindt u grafisch werk door Popart kunstenaars Roy Lichtenstein, Jim Dine, David Hockney, James Rosenquist, Andy Warhol en Keith Haring.

    Onder de fotografie zijn belangrijke internationale namen te vinden, zoals Richard Prince, Anton Corbijn, Chi Peng en Zhang Peng, waarna de veiling wordt afgesloten met hedendaagse Aziatische kunstenaars.